Телото на Барби vs. телото на модел

31 јули, 2013
11

Во неколку претходни статии ви покажавме различни експерименти со најпопуларната кукла – Барби.

Денес наидовме на друга гледна точка која исто ни се виде доста интересна и решивме да ја споделиме со вас. На фотографијата е прикажа споредба меѓу телото на Барби и тоа на професионален модел и како што гледате контурите доста се разликуваат со стандардите за човечкото тело. Линиите всушност ги означуваат пластичните интервенции кои треба да се направат за моделот да изгледа како Барби…

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi