Шејк за исфрлање на маснотиите

31 декември, 2013
4

Секако дека нема да внимаваме на исхраната овие денови кога празничната трпеза е богата. Дозволете си го секое задоволство, затоа што ние го нјадовме шејкот кој ќе ви помогне да се ослободите од маснотиите.

Потребни состојки:

200 мл јогурт

половина банана

2 лажици сезонско овошје

1 лажица мед

1 лажица ленено семе и семки од тиква

Одберете соин јогурт или пак јогурт со активна LGG култура, тие се богати со белковини и го поттикнуваат чистењето на организмот. Ставете ги во блендер сите состојки и убаво измешајте ги.

Послужете го во чаши кои ќе ги декорирате доколку имате желба и време:)

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi