Дали знаевте дека за Нова година најмногу се зачнуваат бебиња?

31 декември, 2013
1

На 23-ти септември се раѓаат два пати повеќе деца од било кој друг ден во годината? Кога би се вратиле 265 дена наназад, кога просечно завршува бременоста ќе стигнете до сознанието дека околу Нова година најчесто се зачнуваат бебиња.

Научниците тврдат дека не станува збор за случајност. Новата година и празниците кои се во близина се одлични моменти за блискот и повеќе време поминато заедно. Понесени од атмосверата, паровите ги споделуваат убавите чувства и на крајот од вечерта уживаат во интимните моменти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi