Сопругата или љубовницата?

30 ноември, 2013
7

Навикнати сме да веруваме дека еден маж се впушта во љубовна афера, надвор од дома, само доколку во бракот нешто не е како што треба. Тоа сепак не е задолжително. Некои господа едноставно се непоправливи женкари, а други… сакаат нешто друго.

Еве што

  • Семејните господа премногу ја почитуваат сопругата и тоа ги запира да побараат од неа да ги исполни сите нивни мали валкани секс фантазии. Тие ја прифаќаат како придружник во животот, мајка на нивните деца, но токму поради фактот дека ја сакаат силно, не би дозволиле да бараат од неа тројка, повеќе груб секс, фистинг и слично. Еве тука доаѓа улогата на палавата љубовница, која е подготвена на секакви експерименти.
  • За разлика од сопругата, љубовницата едвај би си дозволила да го прекорува и да го напаѓа мажот. Пред неа тој слободно ја излева својата душа, без да се грижи дека таа ќе му се налути или ќе го обвини за нешто. На него едноставно не му е гајле за нејзиното мислење, бидејќи таа е за него нешто како канта за душевен отпад.
  • Љубовницата ја зголемува самодовербата на мажот, а сопругата го приземјува. Секој господин има потреба да се почувствува како мачо, а за тоа најдобро може да се грижи љубовницата. Мажите сакаат да изгледаат големи во очите на една жена.
  • Фактот дека љубовницата не живее во неговата куќа, го гледа од време на време и тоа претежно навечер, го возбудува ужасно многу.

Сепак, што и да зборуваме, мажите ретко ги напуштаат сопругите поради љубовниците. Едноставно затоа што сексот и љубовта воопшто не е едно и исто за нив. Првото носи емоција, а второто –комфор, мир и безбедност. Зошто да се лишуваат од едното, кога можат да ги имаат и двете?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi