Ќе ви покажеме како да направите вакви раскошни апостолки

30 април, 2013
14

Навистина многу ме воодушеви идејава и секако дека веднаш ја споделив со вас. Од најобични апостолки кои чинат не повеќе од 100 денари можете да направите еден ваков уникатен украс за вашите нозе. Изгледа како модел од насловните страни, но ќе се уверите дека се прави многу едноставно и лесно.

Сигурно имате накит што веќе не го носите и токму тие топчиња ќе ги употребите за декорација. Купете најобични апостолки во боја  што ви се допаѓа. Потребна ви е платнена лента во истата боја со која ќе ги покриете пластичните ремчиња од апостолките врз кои со помош на игла и конец во истата боја ќе ги опшиете бисерчињата. Фотографиите ќе ви помогнат да го усвоите начинот на работа:

 

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi