Вакво чудо на природата сеуште не сте виделе: Тројниот водопад

28 август, 20140
11

До сега сте виделе многу водопади, некои од нив во живо, некои на фотографии, но овој водопад дефинитивно ќе ве воодушеви.
Батара Горџ е познат како “провалија со три мостови“ и се наоѓа во Либан.
Водата си го нашла својот пат, полека разградувајќи ги варовниците, и сега овој предел зрачи со неверојатна убавина.
Млазот паѓа од 100 метри височина, поминува низ три отвори и исчезнува во мрачната провалија.

bejrut-vodopad-1

10

11

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi - betasus giriş