Month: м.г

4u1.jpg
Честите спорови меѓу Теодора, Катерина, Вања и Лана може да бидат фатални за овој бенд, кој од недела до недела ја воодушевуваше публиката низ регионот со својот глас и интересни толкувања на хитовите. Според таблоидите, девојките не се согласуваат, па атмосферата во бендот не е така сјајна како што изгледа кога ќе се појават пред […]

630.jpg
Реката која ја гледате на фотографиите е Кањо Кристалес и е една од најживописните реко во Колумбија. Во реката може да се види цел спектар на бои, од жолта и зелена, сина и црна, па до нијанси на црвена. Црвената боја на оваа река е толку впечатлива поради тревата која расте на нејзиното дно. Реката […]

meril-strip-glumacko-umijece.jpg
Добитничката на Оскар, која го држи рекордот за најголем број на номинации од страна на Американската филмска академија (дури 18 актерски категории), мерил Стрип, при гостување во емисија на водителката Елен Деџенерис, уште еднаш го покажала нејзиниот несекојдневен талент за глума. Имено, водителката и задала три сценарија кои требала да ги прочита на различни начини. […]

hitler.jpg
Мирен став и рака подигната пред телото – прво на што ќе помислите е веројатно злогласниот нацистички поздрав. Меѓутоа, тоа не било отсекогаш така.Пред дваесеттите години на 20-от век италијанските фашисти го усвоиле овој изворно римски гест како знак на нивната улога во ревитализацијата на модел на стариот Рим, а потоа го превземале нацистите во […]

krava_469341S1.jpg
Во судница во Лондон се слушнала гласна смеа, по излагањето на тужителот – поротата не можела да се воздржи од кикотење кога тужителите опишале како кравата ги одбила обидите на заведување на наводниот силувач на овци. На судењето на 61 годишниот Пол Ловел, тужителите го претставиле тврдењето на сведокот – млад пар кој бил на […]

fca.jpg
Откако Фиат го превземаа Крајслер, новонастанатата компанија го претставија новото име и лого на двете обединети фирми. Новото име накомпанијата е Fiat Chrysler Automobiles FCA и се нарекуваат себе како потполно интегриран производител на автомобили. Фиат е базиран во Италија а Крајслер во САД, а пак одлуката на фирмата е да биде сместена во Холандија. […]

2105.jpg
Џо Неги од Аризона 18 месеци мислел дека е алергичен, а откако отишол на лекар, му откриле дека му се појавила пукнатина на мембраната која го обвива мозокот. Едно утро, кога пред 18 месеци Негли се разабудил, и кога седнал да се рассони, носот почнал туку така да му тече, поради што помислил дека во […]

5283_small.jpg
Саона е тропски остров, кој се наоѓа во близина на копното на Доминиканската република. Со површина од 110 квадратни километри тој е најголемиот крајбрежен остров на карипската држава и е дел од Источниот национален парк. Секакви стопански дејности се забранети тука и резерватот успеал да ја зачува својата природна убавина, која често беше користена како […]

1127.jpg
На богатите клиенти наскоро на Бахамите ќе им бидат понудени неверојатни недвижнини во облакодери во кои секој од становите ќе има сопствен базен. Цената на овој апартман ќе се движи од три милиони долари. Данската архитектонска фирма Bjarke Ingels Group (BIG) и компанијата Douglas Elliman, која се занимава со работа со недвижнини, заеднички го осмислиле […]

824.jpg
Во близина на Јукатан, полуостров во Средна Америка се наоѓа вистинско чудо на природата и тоа среде океанот. Сеноте Ангелита или Малиот Ангел во Мексико е река која се наоѓа под вода. Анатолиј Белошин, руски гњурец се спуштил на 30 метри под површината на океанот со цел да сними една од бројните мексички пештери  која […]

728.jpg
Поп пејачките Мадона и Мајли Сајрус уште еднаш ги изненадија фановите кога настапиле заедно во рамките на емисијата MTV Unplugged која е емитувана во Америка синоќа и каде Мајли ги испеала своите најголеми хитови. Во еден момент Мајли почнала да пее еден од хитовите на Мадона, после што самата Мадона станала од публиката и се […]

stanija-dobrojevic-1343420929-190931.jpg
Старлетата Станија Добројевиќ од неодамна почна да пишува текстови за нејзиниот блог кој се објавува на порталот на магазинот Стар. Со оглед на тоа што во последно време жешка тема по медиумите се измамите на разни јавно познати жени од страна на нивните партнери, старлетата овој пат се посвети на тој проблем. Во нејзиниот блог […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi