Month: м.г

kulula-airlaines-najludata-aviokompanija-so-koja-mozhe-da-letate-182820.jpg
Kulula Airlaines е јужноафриканска авиокомпанија за евтини летови, а нејзиното име во превод значи „со леснотија“. Компанијата постои десетина години, а се прослави со лежерниот и забавен пристап кон летањето, интересните рекламни кампањи, дизајнот, како и брутално духовитите изјави на екипажот. Еве дел од легендарните изјави наменети за патниците: Во ситуациите кога патниците се премногу […]

imagen-miranda-barbour.jpg
Оваа 19-годишна девојка била силувана како 4-годишно девојче од својот вујко, а сега таа е член на сатанистички култ и во интервју за Newsweek ја раскажува својата приказна. Таа се запознала со Трој ЛаФерара преку Craiglist кој се пријавил на нејзиниот оглас. Таа во огласот пишала дека сака да прави некому друштво за 100 долари. […]

samsung-go-pretstavi-galaxy-k-zoom-smartfonot-so-kamera-od-207-megapikseli-182943.jpg
„Ова е тотално нова категорија на мобилни уреди, какви што се уште не сте виделе“ – најави Сунг Хонг Лим od мобилната дивизија на Samsung. Јужнокорејската компанија, минатата година го претстави моделот Galaxy S4 Zoom, смартфон со 10х оптички зум, кој иако имаше напредни фотографски функции за смартфон, сепак не привлече многу внимание. Според Хонг […]

410684-bob-hoskins.jpg
„Боб почина мирно во болницата минатата ноќ, опкружен со пријателите, до воспаление на велите дробови”, се вели во соопштението објавено во името на сопругата на актерот Линда и децата. Во него се повикува на почитување на приватноста на семејството и се изразува благодарноста за пораките со сочувство и поддршка.   Боб Хоскинс во 2012 година […]

neizmerna-srekja-pokazha-malata.jpg
Вообичаено малите деца се љубоморни кога ќе дознаат дека ќе имаат братче или сестриче. Во овој случај малата Фејтлин покажа толку голема среќа и радост што неможе а да не ви се насолзат очите. Прекрасно и интересно видео во кое сестричката вели:   Не можам да ви се заблагодарам доволно.   httpv://www.youtube.com/watch?v=lWFau-Q6HM4

dwekqferwpogkopehpor.jpg
На снимката се слуша протокуларното одјавување, а пилотот има смирен тон и ништо не укажува на можни проблеми. Веднаш по оваа порака авионот нагло го сменил курсот и од тогаш му се губи трага па се до денес. httpv://www.youtube.com/watch?v=EUnYHofAH6E

176525.jpg
Девојката ова видео го направила само за својот татко, за да му ја покаже својата љубов, но го виде целиот свет. Видео кое трогна милиони лица ширум светот. Се работи за видео кое Лиса Абетеа му го снимила на својот татко кој боледува од Алцхајмерова болест. httpv://www.youtube.com/watch?v=4Sl_DGLxm1s

nairobiphoto.jpg
Фотографијата е направена за време на терористичкиот напад во трговскиот центар во Најроби, кој се случи минатата година. На неа се гледа една мајка со двете деца, како лежат на подот. Храбрата и пожртвувана мајка им рекла на дечињата да лежат на подот и да се преправаат дека се мртви, а во ваква положба останале […]

Bl6_RoZCIAEeKkX.jpg
Знаеме дека Роберт Дауни Џуниор сака да се активира на социјалните мрежи. Сега се вклучи на големата холивудска екипа кои имаат профили на Твитер. Интересно е што актерот постирал фотографија на која ги има сите марвелови суперхерои. Тор, Црната Вдовица, Ајрон Мен, со своите најблиски вечераат и продолжуваат со снимање на новото продолжение на The […]

cold-play-so-nova-pesna-go-najav.jpg
Cold Play пред да го издаде веќе долго очекуваниот албум, објавува втора песна со која сака да го најави. Истата е далеку поразлична од претходните албуми. Во поголем дел од песната преовладува електронски стил. Момците пробале да му парираат на Дејвид Гета. Иако сакаат да се меланхонични, искуството во електронската музика си го прави своето. […]

strashno-snimena-eksplozija-na-b.jpg
На Јутјуб има објавени снимки од експлозија на бензиска пумпа во Украина каде погинаа 6 лица, а повеќе повредени. Експлозијата се случи на 22 април на 95 километри јужно од Киев. Моментот на експлозија е снимен со камера поставена во автомобил. Виновници за оваа експлозија најверојатно се вработените кои не ја испочитувале безбедносната процедура во […]

441.jpg
Сигурно сте слушнале дека мажите се напнуваат кога девојката постојано дрдори нешто. И вистина е дека се напнуваат, во случај кога таа зборува глупости или работи кои не го интересираат. Но не постои маж на планетата кој не би сакал да ги слушне следните фрази. Дури се тврди дека со нивна помош ќе ја засака […]

344.jpg
Во пролет, особено рана пролет, најлесниот начин за демонстрација на сончевото расположение е изборот на ефикасна марама. Со помошта на еден ваков аксесоар во свежи и актуелни бои можеме да го разнообразиме и најдосадниот стајлинг. А постојат безброј варијанти за експериментирање. Во видеото кое ви го подготвивме ќе видите неколку идеи кои се исклучително соодветни […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris