Month: м.г

274.jpg
Селена Гомез има тајна секс афера со познатиот актер, се вели во американските таблоиди. Според медиумите младата пејачка се гледа со Орландо Блум, кој наскоро се раздели со Миранда Кер. Двајцата се обидувале да ја скријат врската од медиумите, но сепак биле уловени од папараци. Пријателите на Селена тврдат дека таа била принудена да го […]

1130.jpg
Маникирот кој денес ви го претставуваме го најдовме на Jутјуб каналот на Sephora. Декорацијата претставува тријаголник решен во боја различна од основната. Елегантен и со стил, овој маникир дефинитивно ќе го привлече вниманието врз вашите раце. Еве го и видеото каде ќе ја погледнете процедурата за изработка: httpv://www.youtube.com/watch?v=857ylQzMPhM

1812.jpg
Холивудскиот пар Анџелина Џоли и Бред Пит очигледно не владеат со ситуацијата во својот дом, тврди некогашната дадилка. Со оваа констатација се согласуваат и дел од нивните соседи, кои велат дека американските филмски ѕвезди премногу им допуштаат на своите деца. Не се знае кој е полош. Сите постојано се тепаат, се гаѓаат со храна, вриштат […]

me-kidnapiraa-vonzemjani-i-mi-ja.jpg
Британката Саманта МекДоналд тврди дека вонземјани ја киднапираат од 1990 година и вели дека и ја бришат меморијата како и дека ја сакаат нејзината енергија и есенцијата на нејзината душа. Таа во едно интервју раскажала за средбите со нив и ги опишала како рептили. Понекогаш не можете да се сетите на киднапирањето бидејќи ви недостасува […]

iii1.jpg
Фреските каде е нацртан Исус Христос се наоѓаат во црквите ширум светот и датираат од најразлични периоди. Меѓутоа за сликата со Исус откриена од страна на шпански археолози во Египет, се верува дека е најстарата. Археолозите во мистериозната египетска гробница во градот Оксиринхус, која е изградена во шестиот или седмиот век, меѓу другото откриле и […]

1712.jpg
Сега е вистинското време да се подготвите за летото и да се ослободите од масните наслаги. Но, тоа знае да биде тешка задача. Она што можете да го направите е да го замените појадокот со овој здрав напиток, кој ќе ги стопи вишокот килограми на вашето тело. Ќе ви бидат потреби само три минути за […]

1517.jpg
Секој може да каже “те сакам“ но да докаже е потешко нели? Зборовите се само продолжение на делата со кои ја докажуваме љубовта… Тука не станува збор само за љубовта кон вашата девојка или момче, туку и кон пријателите и семејството. – Секогаш наоѓајте време за оние кои ги сакате, само оние кои не сакаат […]

zoshto-da-rodite-dete-vo-vakov-s.jpg
Никој не би сакал своето дете да го изложи на страдањата, сиромаштијата, војните или неправдите кои се случуваат на различни страни. Сигурно би се запрашале, зошто да донесете дете во ваков свет? httpv://www.youtube.com/watch?v=NL-207QGzN0

1220.jpg
Намирници кои не треба да ги чувате во фрижидер: Домати, диња, лубеница Траат подолго, но со текот на времето омекнуваат и стануваат водести. Ставете ги во фрижидер само ако се исечени и исчистени. Компир Студеното не му пречи, но не е ниту најпогодно, бидејќи при готвењето може да има некој благ вкус. Лук и кромид […]

dechkovo-shto-igra-na-bijonse-mo.jpg
Дали ова е момче или девојка, како е возможно да има вакви моќни движења, но како што секундите ќе течат, ќе ја разберете неговата храброст… Ќе сфатите дека Бијонсе има силна конкуренција, и тоа машка! httpv://www.youtube.com/watch?v=mdiGBI6yngw

1021.jpg
Состојки: 600 гр. шеќер за шербет 3 лажици какао 1 парче прашок за пециво 1 парче квасец 3 филџани вода млака 3 филџани гриз 3 филџани зејтин 0,5 кг. брашно 2 парчиња ванилин шеќер за шербетот кора од лимон рендана лимон за шербетот Подготовка: Квасецот се рони во брашното, се додаваат сите други состојки и […]

925.jpg
Состојки: 220 гр. бадеми мелени (или друго јаткасто овошје по вкус) 100 гр. чоколадо за готвење 100 гр. хопла 1 лажица мед 200 гр. шеќер 2 лажички екстракт од ванила 220 гр. путер 300 гр. чоколадо за готвење 3 јајца 1 еспресо или друго појако црно кафе сладолед од ванила Подготовка: Загрејте ја рерната на […]

732.jpg
Мажите кои немаат редовен сексуален однос би требало веднаш да ги менуваат своите навики бидејќи како што вели статистиката повеќето би можеле да останат без некој сантиметар меѓу нозете… Наидовме на мошне интересно видео со шокантни факти за сексот во кои едвај може да се поверува. Станува збор за интересни статистики кои благо речено претставуваат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi