Month: м.г

dobil-soobrakjajna-kazna-pa-dode.jpg
Секој од нас би се изнервирал во моментот кога ќе треба да плаќа сообраќајна казна, но ретко кој ќе се обиде тоа да го направи на ваков креативен начин, како овој Американец. Тој казната во износ од 137 долари се обидел да ја плати со 137 банкноти од по 1 долар, свиткани во облик на […]

1514.jpg
Бидејќи повеќето не можат да се одвојат од своите смартфони и таблети, еден произведувач на секс играчки решил да биде во чекор со новата технологија па лансирал необичен производ на пазарот. Станува збор за уред кој на корисниците им овозможува да доживеат “флешлајт искуство“ додека истовремено уживаат во некоја визуелна содржина, или во живо разговараат […]

1416.jpg
Состојки: 1000 грама Урда малку сол 250 грама маргарин 2 чешниња Лук малку бел бибер 200 грама кисела павлака Подготовка: Пенесто изматете го маргаринот и додадете ја урдата. Продолжете го матењето па вмешајте ја киселата павлака. Проверете го вкусот па зачинете со сол. црн пипер и лук. Совет: Можете да ја комбинирате и со тако […]

1318.jpg
Состојки: 350 г мелено телешко месо 2 шолји зелени и црвени бабури, сечкани 2 шолји салца 1/4 шолја свеж коријандер, сечкан 4 шолји марула, сечкана 2 домати, сечкани 1 шолја чедар кашкавал, рендан 1 шолја тортиља чипсови, кршени 1/4 шолја млад кромид, сечкан Подготовка: На тефлонска тава, на среден оган, пропржете го месото со бабурите. […]

1129.jpg
Верувале или не, на рускиот пазар е достапен Ајфон со ликот на Владимир Путин на задната страна. Моделот е на компанијата Caviar и е наречен Caviar Supremo Putin iPhone и секако е најдобар начин за изразување патриотизам. Смартфонот на Епл сам по себе е скап, а доколку би сакале да го имате овој модел, за […]

so-audi-r8-se-zabil-vo-mercedeso.jpg
Bullrun Rally се одржува во САД и е еден од настаните од ваков тип, покрај познатиот Gumball, каде се собираат ВИП личности, најчесто од светот на шоубизнисот и секако нивните егзотични автомобили. Овој пат се случила сообраќајна несреќа каде сопственикот на аудито, очигледно несвесен за сообраќајот околу себе, се престроил во десна лента, при тоа […]

raj-na-zemjata-ova-e-edno-od-pos.jpg
Британецот Филип Блум снимил преубави пејсажи од најнеразвиените острови на Тајланд. Блум бил на одмор во таа земја и создал фантастичен видео материјал за островот Кох Јао Нои. На видеото кое Блум го поставил се гледа едно од последните недопрени од човечка рака егзотични места на планетата. httpv://www.youtube.com/watch?v=dQ6ta76MCvk

1022.jpg
Девојките особено кога се слободни често размислуваат како да се допаднат на момците и конечно да го најдат оној вистинскиот. Правилото е изгледа само едно… Немојте да одите во лов! Тоа е основното правило на привлечноста! Излегувајте со цел да се забавувате, а не за да го запознаете идниот сопруг. Девојките воглавно се фокусираат на […]

824.jpg
Доколку и вие сте од оние кои комарците ги напаѓаат почесто отколку другите луѓе, за тоа постојат причини. За комарците особено се привлечни луѓето кои имаат нулта крвна група, додека за Б групата се најмалку заинтересирани. Речиси дупли се шансите да се сопрат врз кожата на првите, и бидејќи кожата лачи супстанции кои им овозможуваат […]

vnimavajte-kade-gi-ostavate-svoi.jpg
Групата која се залага за безбедно користење на огнено оружје ги искористила секс играчките со што отвориле дојалог за сигурен и одговорен однос кон оружјето. Видеото именувано како “Предмети за игра“ прикажува две момчиња кои си играат со големи вибратори кои им служат како мачеви. Ако ги најдат, тие ќе си играат со нив, вели […]

desetici-iljadi-na-edno-mesto-ko.jpg
Време е за парење! Покрај бројните езера во Манитоба во Канада живеат голем број змии кои во сеозоната за парење на почетокот на зимата се собираат на едно место. Овие змии се безопасни, но кога во толку голем број ќе ги видите на едно место, ќе ве фати паника и нема да можете да останете […]

se-rasplakaa-50-milioni-lugje-re.jpg
Ова е реклама која има речиси 51 милиони прегледи. Една девојка усвоила мал лабрадор на една фарма. Кучето набрзо ќе побегне во шталата со коњи, но во соседната фарма. Тука се раѓа пријателство за кое подоцна ќе се испостави дека е нераскинливо. Погледнете го ова емотивно видео: httpv://www.youtube.com/watch?v=uQB7QRyF4p4

kje-vi-go-skrshi-srceto-pogledne.jpg
Тажното видео кое трае две минути го расплака целиот свет… Видеото е снимено според вистинска приказна, која се случила во Ирак. Момчето останува без мајка и сега мора да расте само, а она што тој го направил сведочи за тоа колку многу му недостасува неговата мајка. Во домот за сирачиња детето бара креда…Додека другите деца […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris