Month: м.г

1511.jpg
И додека Европа се уште се соочува со последици од економската криза, одредени милионери очигледно немаат никакви проблеми со тоа. Така, еден среќник ќе ужива во луксузен апартман кој се протега на неверојатни пет катови. Овој луксуз чини 250 милиони фунти, а прекрасната недвижнина има поглед кон целиот Медитеран… Едноставно, не може, а човек да […]

poglednete-shto-se-krie-pod-ova.jpg
Кога станува збор за уредувањето на домот, луѓето се водат од една главна идеја, а тоа е максималното искористување на просторот, но притоа секогаш треба да се има во предвид дека на одредената површина треба да се сместат сите неопходни елементи за удобен живот. Водени од оваа мисла, дизајнерите од “Matroshka Furniture” создале мебел кој […]

jahtata-na-idninata-luksuz-po-ko.jpg
Заситени од сето она што го нуди денешниот пазар, апетитот на екстремно богатите луѓе е навистина тешко да се задоволи, а водена од овој факт, архитектот Заха Хадид одлучила да подготви нешто по кое што богаташите “ќе полудат”… https://www.youtube.com/watch?v=_4HFHtBTOA8

1414.jpg
На Фридом Шип (Бродот на слободата) ќе живеат 40.000 луѓе за кои ќе се грижи екипаж од 20.000 луѓе. Супербогаташите за некое време би можеле да ја добијат досега најексклузивната резиденција – пловечки град! Фридом Шип, компанија од Флорида, работи на истоимениот пловечки град на кој ќе живеат 40.000 луѓе. Овој проект вреден 10 милијарди […]

vo-ovoj-hiperluksuzen-soliter-kj.jpg
Новиот проект за станбена кула во Мајами, на самиот брег на морето, веќе привлече десетина милијардери од целиот свет, а цената на најголемите апартмани е повисока од 30 милиони долари. Солитерот Porsche Design Tower, со 132 стана и 284 паркинг места, ќе се наоѓа во престижниот кварт во Мајами, Sunny Isles Beach. Иако оваа кула […]

1315.jpg
Во сојузната држава Мисури се издигнува нов центар на скиентолошката црква, а за неговата изградба се потрошени неверојатни 145 милион долари. “Доколку човекот навистина сака да се обогати, најдобар начин за тоа е да основа сопствена религија”, изјавил своевремено американскиот писател, хуманитарец и основач на скиентологијата, Рон Хубард. Тој најпрво станал познат како автор на […]

1122.jpg
Да се ​​потсетиме на  чудесната убавина на Моника Белучи, и да и посакаме да продолжи да блеска од убавина и талент . И најмногу да не заборавиме дека и на 50 години, една жена може да изгледа неверојатно …

1018.jpg
Тој важеше за најголем заводник, а денес со брчките и брадата е променет до непрепознатливост. Иако има нова девојк,а тој најмногу се промени по разводот со Мелани Грифит. Иако облечен со голем стил, вестите од премиерата на неговиот   најнов филм „Автомат“ на фестивалот во Сан Себастијан воглавно се вртат околу неговиот нов изглед.

168.jpg
Оваа неверојатна куќа е сместена на самиот раб на океанот, минималистички уредена и со поглед кој го “нуди” морето на дланка, се чини дека конечно ја пронајдовме куќата од соништата. Оваа куќа е плод на соработката на дизајнерот Рис Роберт и архитектонското студио “Steven Harris Arhitects”. Изградена на работ на океанот на висока карпа, ова […]

721.jpg
И додека премалиот полов орган може на мажите да им претставува проблем при остварувањето на женски оргазам, сепак, понекогаш и на претерано надарените мажи ова им претставува препрека. Доколку вашиот партнер може да се пофали со голем пенис, ви прикажуваме 3 пози во кои двајцата максимално ќе уживате: Мајмун Нека легне вашиот партнер на грб, […]

620.jpg
Водоинсталатер од Омага, Ирска, ископал подземен тунел до локалниот паб. Верувале или не, пабот се наоѓа на 800 метри оддалеченост од неговата куќа. Идејата ја добил откако го изгледал „Бегство од Шошенк“, се разбира, а за да го реализира подвигот му требале цели 15 години. Целата работа излезе на виделина кога Петси Кер беше повикан […]

521.jpg
Состојки: 1 карфиол (околу 500 гр.) 250 мл. јогурт 1 лимон 1 лажица маслиново масло 1  чили пиперка (по желба) 1 лажичка лук во прав 1 лажичка кари сол, бибер Начин на подготовка Карфиолот измијте го и исчистете од коренот. Одвоите ги листовите и ставете на тепсија намачкана со масло. Изматете го маслиновото масло со […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris