Month: м.г

250.jpg
За подготовка на овој лек ќе ви бидат потребни две тазе јајца, памук и фластер. Загрејте ја рерната на 250 степени и печете ги лушпите од јајцата половина час врз хартија за печење. Откако лушпите ќе се оладат, иситнете ги добро, а најдобро би било да направите од нив прав. Павот од лушпи се чува […]

262.jpg
Ако сонувате за бегство во топлите краеви, многу дестинации ширум светот ќе ве соборат со нога, но овие хотели на плажи се најдоа на листата на најдобри и најлуксузни, па би се исплатело да бидете нивен гостин. Нема зборови со кои би го опишале погледот кон прекрасните плажи, морското синило и егзотичните растенија. Ваквите хотели […]

shto-vi-se-vrti-vo-glava-koga-kj.jpg
Непријатното среќавање на бившиот/бившата никогаш нема да биде помалку тензично, помирете се со тоа. Муабетот не ви оди, се трудите да се однесувате ладно и незаинтересирано, а истовремено сакате да кажете колку ви недостасува, па настанува мешаница од зборови, чувства и гестикулации. Мислите кои ви прелетуваат во глава не се ни малку пријатни, а уште […]

252.jpg
Тешко дека ќе пронајдете подобра приказна од оваа на Лере Магајија, кој некогаш работел како сиромашен чистач на чевли, а денес е еден од најуспешните бизнисмени во светот. Фирмата на 40-годишниот Лере денес брои 45 работници, ги покрива трите најзначајни аеродроми во земјата, а тој размислува и за партнерства кои ќе го прошират бизнисот во […]

od-12-godini-shtedel-za-najubavo.jpg
Леви и Тифани се запознале на Rose Bowl, еден од најдобрите стадиони за рагби уште додека оделе во училиште, а потоа таму и се вериле. Тифани која моментално е на мастер студии не ни знаела што ја чека. Мислела дека оди на некоја вечера во Калифорнија по повод за таткото на Леви, но добила нешто […]

ushte-eden-nepobiten-dokaz-za-to.jpg
Факт е дека со Фотошоп се прават чуда. Ако некогаш сте се прашувале колку може да се ослабе со Фотошоп диета која трае само 4 минути, одговорот е во следното видео. Видеото беше објавено минатата година, но деновиве засилено привлекува публика од целиот свет.

233.jpg
Порнографијата поодамна не е табу тема, па затоа речиси 30% од содржината на интернет е токму порнографска. Доколку сакате бесплатно да погледнете ваква содржина, ова се најдобрите 5 популарни сајтови за тоа: Youporn.com Порно сајт на кој има редовно менување на содржините, па доколку сте од оние кои постојано посетуваат вакви страници, секогаш ќе имате […]

2111.jpg
Многу жени фантазираат за фигурата песочен часовник, но за Кели Ли Дикеј (27), тоа стана вистинска опсесија. Инспирирана од својот омилен анимиран херој Џесика Ребит, таа помина седум години носејќи челичен корсет за да го намали струкот. Кели денес има струк од неверојатни 40 сантиметри. – Кога бев млада, многу ми се допаѓаше претерување и […]

203.jpg
Диего Марадона е снимен како ја тепа својата поранешна 24-годишна вереница Росио Олива. На снимката која е емитувана на каналот „13ТВ“ се гледа како Марадона, најверојатно во пијана состојба, станува од креветот и се приближува кон поранешната вереница, па почнува да ја удира. Аргентинецот бил налутен од нејзината прекумерна употреба на мобилниот телефон. – Да, […]

192.jpg
Џеки Кенеди доживеа скандал од светски размери пред 42 години, кога разголените фотографии на некогашната прва дама на Америка, излегоа во јавноста. Во новата книга за ова семејство се тврди дека нив на медиумите им ги подметнал, ни помалку, туку нејзиниот сопруг Аристотел Оназис. Џеки по смртта на Кенеди се омажи за грчкиот тајкун Аристотел […]

186.jpg
Ова е најверојатно најлесниот начин да станете популарни на интернет :). Овој човек само се пожалил на интернет дека палецот му е повреден, а никој не го прашува како е. И веднаш потоа следеле стотици коментари… Неколку дена подоцна се пофалил со нова фотографија, на која се гледа дека повредата на палецот му заздравела. Кој […]

1611.jpg
Српскиот портал Мондо направи уште едно истражување за проституцијата во Србија. Овој пат на мета била т.н елитна проституција, односно за проституцијата во клубовите и хотелите, салоните во масажа… Од полицијата велат дека проституцијата по клубовите ја имало и порано, но сега со популарната елитна проституција се бават жените кои се преставуваат како старлети, манекенки, […]

1514.jpg
Интересна игра со неверојатен резултат. Според вашиот телефонски број може да се дознае вашата возраст! 1) Напишете ја последната цифра од вашиот телефонскиот број. 2 ) Тој број помножете го со 2. 3 ) Потоа додадете 5. 4) Резултатот помножете го со 50. 5 ) Додадете + 1764. 6 ) Од резултатот одземете ја вашата […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris