Month: м.г

8.png
Големината на машкиот полов орган варира кај различни мажи како и големината на градите кај жените. Сепак додека за женските гради големината е многу јасно дефинирана, просечната големина на пенисот е сеуште табу тема. Големината не е секогаш важна, туку суштината лежи во тоа како вашите анатомии се совпаѓаат. Големината, обликот и ширината на пенисот […]

284.jpg
Прв слој: -Пишкотите се натопуваат во Фанта и се редат на послужавник Втор слој: -Се меле плазма-кекс (може и обични бисквити) и се потопуваат со Фанта сок за да се добие еднолична смеса. Посебно се мати еден маргарин со 250 г. шеќер во прав, а потоа се соединува со мелената плазма. Трет слој: -Чоколадни бананки […]

1223.jpg
Домот не го прават бројот на собите и квадратите кои ги зафаќа, домот е местото каде живеете со оние кои најмногу ги сакате, а ова американско семејство е жив доказ за тоа. Хари и Карл изгубиле се поради ударот на економската криза во 2008 година. Ја изгубиле куќата и ресторанот кој заедно го воделе. Рецесијата […]

515.jpg
Овен и Рак Имаат различни приоритети и тоа ќе доведе до фрустрирачка врска. Рак и Водолија На Водолијата брзо ќе и здосади оваа многу емотивна врска и ќе дојде до неверство. Лав и Бик Лавовите сакаат богатство и слава, а Биковите сигирност и стабилност. Скорпија и Овен Постојано ќе имаат кавги поради независната природа. Овенот […]

so-shminka-ili-bez-nea-dali-mazh.jpg
Мажите повеќе сакаат природна убавина. Мажите повеќе сакаат дотерани девојки кои се разубавуваат. Кој од овие два мита е повистинит? И зошто на жените им е толку неопходна шминката, што мора да ја поправаат по четири пати дневно? Најновата студија која ја спроведе компанијата „St Ives”, усмерена на производство на козметички препарати, покажа дека секоја […]

16.jpg
Состојки: 20 гр квасец 3 дл млако млеко 30 гр шеќер 500 гр брашно 1/2 лажичка сол 4 жолчки 100 гр путер Масло за пржење Мармалад по потреба Подготовка: Растворете го квасецот во 3 дл млако млеко, додадете 30 гр шеќер и лажица брашно, покријте го садот и оставете го на топло, за да порасне. […]

10.jpg
Состојки 1 лажичка рендан корен од ѓумбир 1 краставица 1 лимон 12 ливчиња нане Постапка Излупете ја краставицата и исецкајте ја на тенки парчиња. Лимонот исецкајте го на тенки резанки. Во длабок бокал додадете 8 чаши вода. Во водата додадете ги сите состојки. Оставете го вака приготвениот пијалок да одстои цела ноќ. Пијалокот се конзумира […]

44.jpg
Топчињата кои ги чувствувате под прстите не се само целулит. Тоа е мешавина од целулит, маснотии и отпадни супстанци. Од нив може да се ослободите со помош на водената диета. Водената диета значи 30 дена само – свеж зеленчук, риба, немрсно месо, јајца и јогурт. Гладта помеѓу оброците ќе ја ублажите со јаболко. Диетата бара […]

711.jpg
Еден од најпознатите непријатни козметички проблеми неспорно се црните точки по лицето. Најчести се кај дамите со мрсна кожа.  Покрај редовните посети кај козметичар, што друго би ни помогнало во битката против затнати пори? Има еден лесен начин за подготовка и ефективна маска за отстранување на затнати пори, под услов да бидете упорни во нејзината […]

prikazna-koja-kje-napravi-zaseko.jpg
Ова е веројатно една од најубавите приказни кои што ќе ги слушнете оваа година, приказна која ќе направи засекогаш да верувате во судбината.Во овој мини документарец со наслов „ Добра ноќ Маргарет“, кој го направи Њујорк Тајмс, добиваме можност да слушнеме како Маргарет Лавињ и Крис Палм се сретнале и се засакале. И двајцата имаат […]

713.jpg
Ви се случило да сретнете нова личност и иако физички ве привлекува, вашите енергии едноставно се одбиваат, како исти полови на магнетот. Што ако започнете врска со таква личност? Хороскопот го има одговорот… Овен – Вага Овенот секогаш ќе ја води неодлучната вага. Тој се смирува со нејзината рамнотежа и учи за дипломатските односи и […]

311.jpg
Експертот за врски и секс, Трејси Кокс ни ги открива 6-те тајни на жените кои секогаш го добиваат потребното внимание од мажите. Некои жени речиси секогаш го добиваат момчето што ќе го посакаат… Трејси вели дека постојат 6 едноставни начини како да ги заведете и освоите мажите ,а тие немаат ама башникаква врска со изгледот. […]

218.jpg
Без разлика дали се земаат орално или со инјекција, може да предизвикаат трајни оштетувања на нервите, како што се периферна невропатија, оштетување на нервите во рацете и нозете, чии се симптоми болка, трнење, вкочанетост, слабост, треска, намалено или зголемено чувството на допир. Ако го слушнете името ципрофлоксацин, гемифлоксацин, левофлоксацин, моксифлоксацин, норфлоксацин, офлоксацин бегајте! Тоа се […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris