Month: м.г

255.jpg
Секој хороскопски знак бара различен партнер и очекува од него одредени квалитети. Еве како хороскопските знаци ги проценуваат љубовниците и какви особини бараат од партнерите. На Овенот му треба партнер: – кој му дозволува да води – кој има потреба за возбуда и авантура – кој ужива во излегувањето и физичките активности Бикот сака партнер: […]

1.jpg
Изигран ” Мојата девојка и јас, пред неколку години одлучивме да работиме на странски бродови. Таа отиде на еден брод , јас на друг. Во прашање беше силна врска од шест години и јас не се сомневав во нашите односи . Комуникацијата ни беше преку е-мејл. Со времето стануваше се постудена. Повеќе ништо не пишуваше […]

611.jpg
Кога во 8 часот наутро ќе сфатите дека автомобилот не можете ни да го препознаете од што е замрзнат, не се нервирајте. Дишете длабоко, обидете се да не паничите и присетете се барем на неколку од овие упатства: 1. Ако бравата се замрзнала загрејте го клучот со запалка и неколку пати ставете го во бравата […]

511.jpg
Фенг шуи за новата 2015-та година ве советува да се опремите со предмети и бои кои ќе ви донесат само среќа и благосостојба, но и повеќе пари. Еве кои 6 елементи треба да ги имате за време на празниците кои следат: 1. Црвен паричник Новиот паричник симболизира дека сте подготвени да примите ново богатство, а […]

6-saata-spienje-vo-26-sekundi.jpg
Ако мислевте дека секое бебе кога ќе го оставите да спие ќе остане во истата положба додека не стане, веројатно грешите. Најдобар доказ за тоа е ова видео кое во 26 секунди ќе ви ги прикаже 6-те часа сон на едно бебенце. https://www.youtube.com/watch?v=puzTCjdXTA0

video-hit-na-internet-evo-kako-t.jpg
Српската фолкерица Цеца Ражњатовиќ (41) во саботата вечер одржа предновогодишен концерт во спортската арена „Борис Трајковски“ а македонската публика посебно ја воодушеви со својата изведба на антологиската „Зајди зајди“, пренесуваат срските таблоиди. Снимката каде публиката воеден глас со Цеца ја пееше оваа песна, многу бргу стана вистински хит на социјалните мрежи, кај фановите на  турвофолк пејачката Цеца. […]

tamara-i-daniel-so-zaednichka-no.jpg
Предновогодишното расположение дополнително ни го разубавија нашите популарни музички имиња, Даниел Кајмакоски и Тамара Тодевска со нивната нова песна „За миг“. Песната е дело на Роберт Билбилов, а видео записот е снимен на неколку локации во Скопје. Големиот број дечиња од СОС Детско село Македонија, во спотот ја засилуваат моќната порака на оваа празнична песна.

189.jpg
Кој, што, каде, зошто, како, и дали е вклучено порното? Анонимни разговори со секојдневни жени за една од најинтимните работи. На која возраст прв пат почна со мастурбација? А: Веројатно околу 5 или 6 години. Не се сеќавам кога не сум го правела тоа (кога веќе сфатив што е тоа). Б: Околу 18, 19 години? […]

433.jpg
Научниците откриле единствен, така наречен „смртоносен тип“ на матични клетки односно „мајките на ракот“ кои претставуваат основа за развивање на оваа опака болест. Тие ги „раѓаат“ тумори и ги одржуваат во живот.Лекот што би имал моќ да ги убие овие малигни клетки би можел да ја уништи и самата болест. Колку тоа би било значајно […]

1912.jpg
Пред да почнете да уживате со новиот партнер, погледнете што ѕвездите имаат запишано во неговиот еротски профил и сами оценете дали ви одговара. Некои од хороскопските знаци не сакаат долги додворувања, наклонети се на авантури и сакаат да пробаат се во сексот, а некои пак се верни, внимателни и на секој начин се обидуваат да […]

0.png
Постојат јасни показатели дека сте со вистинскиот дечко! Еве кои се тие: 1.Двајцата имате идентични приоритети Двајцата се стремите кон исти нешта во животот и во исто време сакате да ги постигнете заедно. Никогаш немојте да ја потценувате заедничката визија за животот. 2.Взаемно се почитувате Взаемно ги почитувате личните карактеристики и истите ги прифаќате – […]

1027.jpg
Дали сте слушнале за „ face mapping “? Откријте што ви кажува вашето тело преку кожата на лицето и различните зони каде што ви излегуваат акни.  Преку „ face mapping ” можете да ги отклучите тајните  кои што се кријат зад проблематична кожа, благодарение на комбинација од знаењето на современите дерматолози и древните кинески медицински методи.     […]

145.jpg
Бикот ќе сака да му се одмазди на секој што го повредил, Лавот ќе се прави како ништо да не се случило, а Стрелецот ќе прости веднаш, но ако му се извините. Овен Овенот простува само ако почувствува каење. Тој многу лесно се навредува, но исто така може бргу да прости. Ако е многу навреден […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi