Ова е процесот за создавање на овој ѕвер од автомобил!

28 февруари, 2014
pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173849

Создавањето на овој автомобил започнува од лист хартија – десетина млади луѓе се задолжени за креирање на дизајнот на автомобилите „Marussia”.

Од одобрениот дизајн на автомобилот се изработува мал модел од пластелин, кој откако ќе се одобри се испраќа во одделот за развој на конструкција.

Фабриката има три главни работилници – во првата се изработуваат компонентите и деловите на автомобилот, во втората се заваруваат, а во третата се работи на механиката. Комората за боење на деловите на автомобилите.

Во втората работилницата се изработуваат шасиите за Marussia автомобилите, кои потоа се премачкуваат со материјал против рѓосување.

Во работилницата за механички работи пак, на шасијата се вклопува моторот, електрониката и другите делови. Готовите автомобили излегуваат токму од ова работилница.

Вака составениот автомобил оди на проверка, а потоа му се додаваат светлата, се тестира електрониката, генерално сите системи.

Во внатрешноста речиси и да нема изложена пластика – сите пластични делови се прекриени со висококвалитетна кожа или пак со јаглеродни материјали.

pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173839 pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173840 pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173845 pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173844 pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173846 pogled-vo-fabrikata-kade-se-proizveduva-ruskiot-super-avtomobil-marussia-173848

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris