Galaxy K zoom новата понуда на Samsung!

30 април, 2014

„Ова е тотално нова категорија на мобилни уреди, какви што се уште не сте виделе“ – најави Сунг Хонг Лим od мобилната дивизија на Samsung. Јужнокорејската компанија, минатата година го претстави моделот Galaxy S4 Zoom, смартфон со 10х оптички зум, кој иако имаше напредни фотографски функции за смартфон, сепак не привлече многу внимание.

Според Хонг Лим S4 Zoom не бил совршен уред, а сите недостатоци ги надминале, па овој модел носи многу подобрувања. Потенок е од претходникот, иако и понатаму е подебел од класичните паметни телефони, компромис што мора да го прифатат корисниците кои сакаат смартфон со оптички зум.

Смартфонот располага со екран со дијагонала од 4,8 инчи со резолуција од 1280х720 пиксели, Exynos 5 Hexa чипсет, има 2GB RAM, 8GB меморија за складирање податоци, поддршка за LTE како и Android 4,4 KitKat.

Резолуцијата на камерата изнесува 20,7 мегапиксели, уредот има 10х оптички зум, оптичка стабилизација на сликата, ксенон блиц и интересни софтверски опции.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi