Тест за интелигенција: Само едно прашање!

1 мај, 2014
13

Прашањето гласи вака:

Убиец кој е осуден на смрт, за да се спаси има можност да избере меѓу три соби.

Во првата соба е запален оган и ако ја отвори вратата, веднаш ќе изгори.

Во втората соба се снајперисти со пушки подготвени да пукнат штом се отвори вратата.

Во третата соба се лавови кои не јаделе три години.

Која соба сметате дека е најбезбедна за него и зошто?

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi