Русите се спремни за Зимската Олимпијада!

31 јануари, 2014
kako-rusite-kje-go-obezbeduvaat-sochi-za-vreme-na-olimpijadata-169907

Неодамна главниот организатор на Олимпијадата во Сочи изјави дека градот моментално е „најбезбедното место на планетата, а покрај него и властите од Кремљ инсистираат дека спортистите и посетителите нема за што да се грижат, бидејќи олимписките игри ќе бидат заштитени од „обрач од челик”.

kako-rusite-kje-go-obezbeduvaat-sochi-za-vreme-na-olimpijadata-169910

За да видиме за каков безбедносен „обрач” станува збор, Business Insider ги објави мерките за безбедност што ги преземаат руските власти за време на Зимските олимписки игри 2014-та.

Од аспект на воздушно надгледување, Русија има подготвено огромна флота од дронови кои ќе го надгледуваат небото над Сочи.

kako-rusite-kje-go-obezbeduvaat-sochi-za-vreme-na-olimpijadata-169905

И во однос на видео – набљудувањето, властите ќе го постигнат врвот. Поставена е мрежа од илјадници видео камери низ Сочи, преку кои будно ќе се набљудуваа градот. Ова го прави Сочи еден од најнадгледуваните градови во светот.

kako-rusite-kje-go-obezbeduvaat-sochi-za-vreme-na-olimpijadata-169901

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi