Ова е приказната зад најтажната фотографија!

30 април, 2014
nairobiphoto

Фотографијата е направена за време на терористичкиот напад во трговскиот центар во Најроби, кој се случи минатата година.

На неа се гледа една мајка со двете деца, како лежат на подот.

Храбрата и пожртвувана мајка им рекла на дечињата да лежат на подот и да се преправаат дека се мртви, а во ваква положба останале цели пет часа.

Секој пат кога низ трговскиот центар одекнувале пукотници, таа им пеела песни на своите дечиња за да ги смири и да им го спаси животот.

Ова е само една од најтрогателните фотографии за минатата година од терористичкиот напад кој го вознемири светот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi