19 октомври, 2019

Радио

Иако беше номиниран за најдобар актер за улогата во филмот Волкот од Волстрит, шармантниот актер остана без награда бидејќи истата му припадна на неговиот колега кој глуми во филмот “12 години ропство“.

Но иако остана без награда на доделувањето на британските филмски награди, наместо разочарување, актерот расположено испратил бакнеж во камера.

Леонардо не останал разочаран после прогласувањето на победникот, иако повеќето очекувале таква реакција, туку на своите обожавателки им испратил неодолив бакнеж дирекно во камера!

httpv://www.youtube.com/watch?v=vCpA17wjD8Q

Остави коментар

Почетна // Забава // Шоубиз // Девојки уживајте: Леонардо Ди Каприо ви испраќа бакнеж!
Горе