Не напушти уште една легенда на филмот!

30 април, 2014
410684-bob-hoskins
„Боб почина мирно во болницата минатата ноќ, опкружен со пријателите, до воспаление на велите дробови”, се вели во соопштението објавено во името на сопругата на актерот Линда и децата.
Во него се повикува на почитување на приватноста на семејството и се изразува благодарноста за пораките со сочувство и поддршка.
 
Боб Хоскинс во 2012 година ја прекина актерската кариера откако му беше дијагностицирана Паркинсоновата болест.
 
„Боб Хоскинс се прослави со улогите во филмовите „Cotton Club” од 1984 година, „Brazil” од 1985-та, „Mona Lisa“ од 1986-та, „Who Framed Roger Rabbit” од 1988-та и „Nixon” од 1995 година.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi