Мажите не сакаат лажен тен, куси здолништа, јака шминка…

31 мај, 2014
15

Лaжно потемнет тен, високи платформи, но и рамни оксвордки, јака шминка, како и модната екстраваганција се формула за мажите да ве оценат како непривлечна…

Ако мислите дека со јака шминка, лажно потемнет тен и високи штикли може да импресионирате маж, можеби морате повторно да размислите. Новите истражувања покажуваат дека овие работи имаат спротивен ефект кај посилната половина.

20121213-123418

Третина од испрашаните мажи изјавиле дека лажниот тен им е одбивен, а слични се бројките и за јаката шминка која не ги привлекува. Облеката од друга страна е важна за 56 проценти од мажите кои велат дека внимателно одбраната облека од страна на девојката со која излегуваат покажува дека се потрудила.

Gaga-Picspam-3-lady-gaga-6423226-740-351

Сепак, внимателно со модата, екстремниот стил е убиец на страста за четвртина од испитуваните кои велат дека им се непривлечни девојките кои изгледаат облечени како обожавателки од прв ред на концерт на Лејди Гага.

25 проценти од испитаните мажи ги презираат платформите, но ни рамните оксфортки не поминуваат подобро.

232412-612x612-1

Класичниот изглед поминал најдобро, комбинацијата со малку шминка и што поприроден изглед. Повеќето од половина од испрашаните мажи кажале како им се допаѓа кога девојката со која излегуваат носи „кежуал“ комбинација.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi