Мажите не сакаат претерана шминка, изгаснати светла, лесно достапни, пијани, беспомошни и агресивни жени…

31 октомври, 2014
9

Многу девојки и жени сметаат дека треба сè да истакнат и целосно да се покажат и претстават пред мажот кој ги привлекува. Трудејќи се да се покажат во најдобро светло, често избрзуваат, претеруваат и грешат.

mazite-gi-odbiva-zakazuvanje-seks-izgasnati-svetla-pijana-zena-01

Затоа, добро е да знаете кои работи ги одбиваат мажите, иако вие сметате дека така е правилно.

1. Претерана шминка

Мажите сакаат дотерани девојки, но не претерано нашминкани. Тоа им изгледа одбивно. Позната е модната изрека: помалку е повеќе.

2. Закажување секс

Тие сакаат да им го најавите сексот, но не сакаат да можат да го предвидат. Ако веќе планирате секс во одредено време, задржете го за себе и изненадете го.

3. Изгаснати светла

Со оглед на тоа што мажите се визуелни типови, сакаат да уживаат и визуелно додека водат љубов. Ако постојано инсистирате на изгаснати светла за време на сексот, ќе помисли дека поважно ви е како изгледа, отколку какво задоволство може да ви понуди.

4. Изгребан грб

Можеби во филмовите гребењето на грбот изгледа страсно и лесно подносливо за мажот, но во реалноста тоа може да биде многу болно.

5. Глумење оргазам

Познато е дека на жените им е потешко да доживеат оргазам. Потребни им се околу 20 минути за да го достигнат врвот. Ако се обидете да одглумите, тоа ќе биде еднакво сфатено како да го лажете.

mazite-gi-odbiva-zakazuvanje-seks-izgasnati-svetla-pijana-zena-2

6. Кога сте лесно достапни за сите

Ако не носите долна облека кога се состанувате со него, тоа е секси. Но, ако знае дека воопшто не носите долна облека или сте провокативно облечени и на други места, тоа страшно го нервира.

7. Пијана жена

Често низ медиумите сретнуваме реклами во кои девојки и жени рекламираат пијалаци, а со тоа испраќаат порака дека пиењето е секси. Но, во реалноста, кога ќе видат пијана девојка, тоа веднаш ги одбива.

8. Беспомошност

Некои жени мислат дека мажот покрај беспомошна жена се чувствува моќно и посакувано, но грешат. Таквите жени, тие ги гледаат како несамостојни или неинтелигентни. Ниеден маж не сака да се чувствува како татко на својата партнерка. Паметните жени се многу повеќе сексуално привлечни од оние кои постојано имаат потреба од заштита и помош.

9. Агресивност

Мал е бројот на мажи кои сакаат жени кои постојано издаваат наредби во креветот и кои постојано ја преземаат иницијативата. Наместо постојано да упатувате на тоа што треба да прави мажот, подобро е ако му дадете до знаење колку уживате кога ќе го погоди она што го сакате.

10. Секс на прв состанок

Вистина е дека ќе ве смета за „лесна девојка“, ако прифатите секс на првиот состанок. Само дајте му на знаење дека ве привлекува и страстен бакнеж на крајот. Така ќе ве посакува повеќе.

mazite-gi-odbiva-zakazuvanje-seks-izgasnati-svetla-pijana-zena-1

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris