28 февруари, 2020

Радио

Уште еден проверен, едноставен, а мошне ефикасен рецепт кој ни доаѓа од руската традиционална медицина за лечење на воспалено грло и крајници.

Лек против воспалено грло, крајници и ангина:

Ќе ви биде потребно:

1 поголемо парче цвекло

9% алкохолен оцет

Цвеклото треба да се изренда на ситно. На 250 гр цвекло се додава 1 супена лажица оцет, на 500 гр, две. Измешајте и оставете да отстои 15-20 минути. Добро исцедете низ газа или пластична цедилка. Сувиот остаток фрлете го.

Испирајте го редовно грлото на секои 2-3 часа, а можете и да ја проголтате течноста за подобар ефект, а резултатите набзо ќе бидат очигледни.

Овој лек успешно лекува хронично воспаление на грлото и гнојна ангина.

Остави коментар

Почетна // живот // здравје // Како се лечи воспалено грло и ангина за еден ден?
Горе