Прочистете ја крвта со чај од рози

31 мај, 2014
26

Чајот од исушени пупки рози или листови од роза е лек за многу тегоби.

Тој помага при обилно крварење од менструација, вртоглавица, главоболка и несвестица.

Истражувањата покажуваат дека овој чај е особено делотворен за прочистување на крвта во период кога обилно се внесуваат јаглени хидрати и заситени масти.

Во 2 дл зовриена вода, се ставаат 6 до 7 суви пупки рози, а потоа се поклопува и по 10 минути го цедите чајот. Потоа додадете лажичка мед, промешајте и чајот пијте го половина час пред јадење.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi