Седум супер-ефикасни намирници кои ја чистат плуќата

31 декември, 2014
11

Седум природни начини кои ќе ви помогнат да ја исчистите вашата плуќа од токсините и никотинот се:

  1. Пченка шеќерец – содржи бета-криптоксантин кој ја штити плуќата од канцерогени заболувања и е силен антиоксиданс.
  2. Селен – овој моќен антиоксиданс може да се најде во различни видови риби, јагнешко месо, јајца и житарки.
  3. Лук – белиот, црвениот и црниот лук имаат антиканцерогено дејство. Лукот помага за спречување на повеќе болести и инфекции, а кај веќе заболените од рак го спречува неговото ширење.
  4. Ѓумбир – ова растение може да се пие со чај и да се конзумира во исхраната и како зачин. Ѓумбирот го олеснува дишењето и ги исфрла токсините од плуќата.
  5. Портокал – е богат извор на витамини, а содржи и криптоксантин.
  6. Коприва – содржи големо количество на железо и служи за детоксикација на плуќата и заштита од инфекции.
  7. Чај од борови иглички – овој чај служи за прочистување на устата и грлото, а може да биде и добар лек против канцерогени заболувања.

Но, не заборавајте, овие природни лекови ќе исчистат само дел од штетните материи во плуќата, а не целосно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi