Month: м.г

1111.jpg
Верувања, суеверие- наречете ги како сакате. Но, сепак за да се пренесуваат толку долго низ времето сигурно си имаат доза вистина. Па дознајте што кажува месецот за вашата врска или во кој месец е најдобро да го кажете судбоносното „Да“. Јануари- не е многу поволен за започнување на врска (брак). Освен, ако партнерите не се […]

313.jpg
За мажите важи дека за нив не постои лош секс, и дека секоја жена ќе заврши работа, но вистината е дека како и кај мажите, така и кај жените има добар и лош партнер во креветот. Како да знаете дали е таа ведна за маката? Еве 5 знаци кои укажуваат: 1. Бакнежот Според истражувањата, девојките […]

216.jpg
Кога неверството ќе излезе на виделина, врската никогаш повеќе нема да биде иста. Сè што се градело со години може да се сруши за миг, за никогаш повторно да не се изгради. Неверните брачни другари го знаат ризикот, а сепак свесно влегуваат во недозволени врски.  Што е тоа што ги тера луѓето да бидат неверни? […]

314.jpg
Свежиот и чист воздух е од особено значење за здравјето, затоа е многу важно честото проветрување на домот. Застоениот воздух во просториите од домот може да биде многу поштетен од загадениот воздух во надворешната средина. Колку и да е чист, домот е извор на многу штетни токсини кои се шират низ воздухот и го нарушуваат […]

414.jpg
Лековитите својства на компирот се познати од пред стотици години. Особено лековит е сокот од компир кој помага за лечење на неколку болести. Успешно се лекуваат: гастритис – 1 лажица сок од компир разреден со малку вода треба да се зема половина час пред поручек, ручек и вечера чир на желудник – 50 мл. сок […]

533.jpg
Тегавецот (plantago major и plantago minor) е драгоцено лековиото растение неправедно запоставено и недоволно користено и чие време веќе настапи. Иако со децении се прават природни сирупи од тегавец против кашлица и разни белодробни болести, најновите истражувања покажале некои фантастични лековити својства. Во народната медицина тегавецот се користи за лекување на рани и чирови, за […]

120.jpg
Првиот и единствен македонски неделник за млади „Наш свет“ деновиве го слави својот 55 роденден… Станува збор за првото списание со компјутерски прелом во НИП „Нова Македонија“ зад кое денес стои издавачката куќа „Просветно дело“. Роденденот ќе биде одбележан со голема забава на која ќе гостуваат бројни македонски ѕвезди. Во јануари 1960 година бил објавен […]

421.jpg
Секој хороскопски знак има едноставни, можеби несвесни показатели… …со кои се обидува да ви даде до знаење дека сте во игра. Па, погледнете кои се тие знаци… Овен Овните не сакаат многу да тактизираат, па ако им се допаѓате, веројатно отворено ќе ви кажат. Меѓутоа ако играат на картата таинственост, тогаш обрнете внимание на нервозните […]

nesekojdnevna-niska-pundzha-za-s.jpg
За оваа елегантна и несекојдневна пунџа ќе ви требаат шноли и само неколку минути. Оваа фризура е соодветна за на работа, за во училиште или за вечерно излегување. Без разлика за која прилика ќе се одлучите, ќе бидете забележани. httpv://www.youtube.com/watch?v=yjG2tveirwk  

140.jpg
Сите хороскопски знаци го сакаат сексот, тука дилема нема! Но за секој знак има соодветна поза во која ужива најмногу и во која може да се претстави во најдобро светло. Освен тоа добро е да ја разгледате оваа статија и од друга причина – дознајте која е омилена секс поза на партнерот и пружете му […]

video-koe-go-obikoli-svetot-koja.jpg
Оваа едноставна постапка на група луѓе од Лос Анџелес може да промени нечиј живот од корен. А вас може да ви го промени мислењето. Неуредниот физички изглед на бездомниците е главниот проблем со кој се соочуваат секојдневно. Колку пати сте побегнале од некој само затоа што имал валкана облека и неизмиена коса? Токму од таа […]

sakate-gumeni-bonboni-eve-kako-d.jpg
Израдувајте ги вашите деца со фантастични гумени бонбони кои сами ќе ги направите. Во сад за готвење, средна големина, ставете половина чаша ладна вода. Потоа додајте две супени лажици желатин и желатин во боја со арома. Гответе пет до 10 минути на средна јачина, важно е да внимавате да не зоврие. Цело време мешајте, а […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris