Month: м.г

139.jpg
Една изневерена жена одлучила да напише искрено писмо до жената која го растурила нејзиниот брак. Прво: Ти благодарам! Неколку месеци сакам да напишам писмо до љубовницата на мојот сопруг, сега веќе бивши. Многу пати сум замислувала што би ѝ рекла ако се сретнеме на улица. Ја познавав лично и сме имале контакт откако дознав за […]

1212.jpg
На никој до сега не му текнало дека со само една тегличка Нутела може да направи цела торта, освен на овој генијалец. Зема неколку бисквити, ги сомеле и обликуваше кора, а потоа следуваше чоколадниот дел. Нема да издржите а да не го послужите овој непечен колач уште денес:

1115.jpg
Мојот татко ми го подари најубавиот подарок, кој јас денес го подарувам на другите, а тоа е довербата. Во животот на девојките, татковците играат голема и клучна улога која подоцна се одразува врз нивниот натамошен живот. Односно кога веќе девојчето треба да порасне и да се судри директно со целиот тој свет надвор од заштитничките прегратки […]

1016.jpg
Со долга примена на оваа маска косата станува поквалитетна и подолга, а супер предност е што одговара на сите типови коса. Маската се состои од само 1 состојка помешана со малку вода – квасец. Витаминот Б од квасецот може да направи чуда за здравјето на косата, затоа испробајте ја маската пред следното миење. Потребни ви […]

918.jpg
14-годишната Валентина Мауреира од Чиле, која пати од цистична фиброза, поставила виде на ЈуТјуб во кое моли врз неа да се изврши еутаназија. Таа од болничкиот кревет му се обраќа на претседателката на Чиле, Мишел Башеле и ја моли да и` дозволи да умре достоинствено.   „Барам итно да разговарам со претседателката, затоа што веќе […]

815.jpg
21-годишната Мариа Пероу за време на целото школување трпела насилство од врсниците. На училиште ја нарекувале „Грдата Бети“, но таа денес има успешна кариера на фотомодел. Мариа отсекогаш сакала да учи, а за време на школувањето книгите и` биле подобри пријатели од врсниците, кои поради нејзиниот „изглед на бубалица“ ја исмевале и ја понижувале.   […]

613.jpg
Очигледно Ким Кардашијан и Рита Ора имаат ист вкус кога станува збор за фустани. Триесет и четиригодишната старлета и 24 годишната пејачка се појавија во розов латекс фустан на Mert & Marcus House of Love забавата во Лондон. Ниту Ким ниту Ора не го спомнаа овој инцидент на друштвените мрежи, но многумина ја забележаа неверојатната […]

514.jpg
Француската актерка и фотомодел, Анџелик Морган, минала еден ден со своето момче на плажа во Малибу. Судејќи по сè, парот работел нешто повеќе од обично сончање и капење. Анџелик и нејзиниот партер не биле свесни за папараците, или пак, откако ги забележале, намерно им приредиле незаборавно шоу. Можеби, едноставно не можеле да се воздржат и […]

22-copy.png
Жена од Тексас тешка дури 450 килограми е обвинета за убиство на својот внук  и тоа така што го задушила со својата тежина откако случајно паднала врз него.  Обвинувањата за убиство се отфрлени  бидејќи е утврдено дека ја преземала вината со цел да ја заштити својата сестра која  е уапсена поради нанесување на повреди од […]

emotivno-vetuvanje-na-mladozhene.jpg
Снимката од свадбениот ден на Брајан Скот и неговата сакана Кеј во последниве неколку дена забрзано го обиколува светот поради емотивниот говор на младоженецот на свадбената церемонија. Популарното видео го прикажува разменувањето на свадбени завети меѓу Брајан и Кеј, но и силната врска помеѓу Брајан и неговата поќерка Бриел. Моментот во кој тој клекнува на […]

angelite-na-victorias-secret-igr.jpg
Во четвртокот во Порторико Ангелите на Викторија Сикрет го снимаа специјалот за костимите за капење, нивните четири најдобри модели ја одглумија сцената од познатиот филм Топ Ган. Ова е една од најгледааните филмски сцени од 80 тите, а Бехати Принслу, Лили Олдрич, Алесандра Амбросио и Кендис Сванпул уште толку ја загрејаа атмосферата…   https://www.youtube.com/watch?v=HNOWnT3_5xI   […]

video18-gol-mazh-se-spushti-po-c.jpg
Странските медиуми ја објавија веста, за непознат човек, како се обидува да побегне од Бакингамската палата. Најбизарното во целата приказна е тоа што типот е апсолутно гол. Поточно, има на себе еден чорап. Тој се обиде да се спушти со јаже кое е направено очигледно од чаршаф. Во тоа не успеа. Но успеа да падне […]

414.jpg
Ве предупредуваме дека ако добиете главоболка од некоја од овие оптички илузии или привремено го изгубите сетилото за вид, побарајте лекарска помош! И секако, ова беше само шега, па слободно погледнете ги следните илузии кои потполно ќе ве воодушеват. Кога ќе ги погледнете сите овие оптички илузии, веројатно ќе се запрашате што точно се случува […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris