Month: м.г

520.jpg
Сте се запрашале ли некогаш во кој стадиум на зрелост бананите се најдобри за вашиот огранизам? Еве го резултатот од здраственото истражување спроведено во Јапонија. Комплетно зрела банана ја произведува супстанцата TNF или фактор некроза, која има способност да се бори против штетните материи што сте ги внеле во вас. Како бананата зрее и развива […]

420.jpg
Пред една година, фотографија од три мали девојчиња го обиколи светот. 7-годишната Риен, 5-годишната Ејнсли и 4-годишната Рајли, кои страдаа од различни форми на рак, тогаш беа фотографирани прегрнати и со затворени очи. Трите храбри ангелчиња од Оклахома сега ја пресоздадоа истата фотографија, но нивните очи и насмевки укажуваат на многу важна вест – сите […]

toj-sakashe-da-ja-iznenadi-klekn.jpg
Се е спремно, музика, камера и сите потребни работи за овој дечко да ја запроси саканата во еден трговски центар во Индија, но се случи нешто неочекувано! Погледнете го видеото и видете што се случи на крајот … https://www.youtube.com/watch?v=Atqtl1J-z3Q

322.jpg
Силви ван дер Варт повеќе пати е прогласувана за жена на фудбалер, а кога ќе ги видите овие фотографии ќе ви стане јасно зошто. Иако повеќе не е во брак со фудбалерот на репрезентацијата на Холандија, Рафаел ван дер Варт, Силви и понатаму подеднакво го привлекува вниманието на медиумите. По разводот Силви си го врати […]

1104.jpg
52-годишниот Антон Крафт од Флорида ги соборува сите рекорди. Со височина од 134 центиметри подигнува тегови од 228 килограми, што е четири пати повеќе од неговата тежина. Најсилниот човек на планетата и приватно ги руши границите – 10 години е во врска со 43-годишната Чајна Бел која е висока „само“ 192 центиметри.   „Некои луѓе […]

poglednete-shto-mozhe-da-prezhiv.jpg
Самсунг, со своите нови смартфони, Галакси Galaxy S6 i S6 Edge успеа да ги надомести сите недостатоци кои ги имаше нивниот претходник. Поради тоа многумина овие уреди ги нарекуваат најдобри Андроид смартфони моментално, а покрај тоа се неверојатно издржливи. Погледнете каков брутален тест помина овој Самсунг… https://www.youtube.com/watch?v=_r5BFHDnCTs

1223.jpg
Откако првпат ја здогледал својата идна сопруга пред олтарот, еден младоженец ја напуштил церемонијата и скокнал во река со намера да си го одземе животот. Момчето Канг Ха имало договорен брак со девојката На Сунг, а договорените бракови не се невообичаени во Кина. Меѓутоа кога Канг ја запознал својата невеста одлучил да си го одземе […]

1126.jpg
Едно 25 годишно момче од Сараево се соочува со можност да биде осуден на три години затвор зошто на Фејсбук поставил снимка од интимен однос со девојка, потврди денес обвинителството од Брчко, кое за прв пат во Босна и Херцеговина одлучи кривично да гони одговорен за злоупотреба на некоја друштвена мрежа. Како што е наведено […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris