Месец: м.г

kje-vi-se-krene-pritisokot-od-ov.jpg
Таа е родена во Италија а уште на шест години ја открила својата страст кон уметничка гимнастика во што и се натпреварувала до нејзините 18 години. Нејзината голема љубов кон гимнастиката ја насочила да студира на Универзитет за спорт. Станува збор за Ада Осола која учела џез и модрен танц, но сепак се одлучила да […]

1513.jpg
Кога мажите ви кројат планови зад грб тоа може да се забележи и по неговите постапки. Доколку тој решил дека вам не ви е судено, ќе го покаже тоа уште пред да добие можност да ви соопшти дека е крај. За да го спасите бродот пред да потоне или да се поштедите од епитетот “оставена“ […]

1415.jpg
Пејачката Наташа Шавија по излегувањето од реалното шоу „Парови“ најави дека ќе ги пушти во јавност порно снимките поради што се тресе целиот државен врв на Србија. Знам дека политичарите се во страв, но не знам зошто бидејќи немав многу од нив в кревет. На моите снимки најчесто се анонимни мажи, а многу сакам да […]

1315.jpg
Канадскиот уметник Роберт Гонсалвес е крал за оптички илузии. Тој комбинира две слики на еден неверојатен начин. Комбинирајќи две различни приказни во една, вашиот мозок е приморан да ја укине линијата или преградата меѓу двете слики и константно ве префрлува од една на друга. Уживајте…

ciclesta-rusinka-vo-teretana.jpg
Погледнете ги реакциите на мажите кога ќе ги видат бујните гради на Русинката, која намерно им приредува несекојдневно и неверојатно искуство кое може да се доживее само еднаш. Тука добивате гратис поглед во прекрасни женски гради. Се надеваме дека некогаш таа ќе ги посети и теретаните во Македонија. https://www.youtube.com/watch?v=O4rcj6974Bk

shto-pravi-ovaa-zgodna-devojka-s.jpg
Светот е полн со луѓе кои водат здрав начин на живот и имаат мускулесто тело. Доколку во минатото само мал дел од популацијата на земјата секојдневно вежбаше и се опседнуваше со своите мускули, последниве години едноставно таа бројка рипна со брзината на светлината. Кога на сето тоа ќе го додадеме и ефектот на социјалните медиуми […]

13.png
Еден пациент во болница во Вирџинија чекал да го подготват за операција. Пред да го оперираат докторите го советувале за терапија која треба да ја прима по операцијата, а тој го снимал тој разговор на неговиот мобилен телефон во случај да не го запомни. Потоа му вбризгале анестезија и таа брзо почнала да делува, па […]

1219.jpg
Кога Хју Хефнер во 1951-та ја напушти работата во списанието “Esquire”, бидејќи тогашниот уредник одби да му го зголеми хонорарот на 5 долари, кој ќе си претпоставеше дека тој ќе основа сопствен магазин кој ќе влезе во историјата како списание кое ја слави женската слобода и сексуалност. Примерок од првото издание на Playboy од декември […]

1123.jpg
Никол Шерцингер викендот беше на Миконос, каде што го прослави својот 37-ми роденден заедно со нејзините другарки, но и со фудбалерот Пајтим Касами, кој има македонски корени. Касами живее во Швајцарија, но неговите родители потекнуваат од Струга. Овој 23-годишен фудбалер успеа да се сплетка со Никол и да ја ќари, па макар само за неколку […]

1019.jpg
Веројатно не сте ни свесни во која мера малите секојдневни работи влијаат на тоа колку ќе биде долг вашиот животен век. Науката утврдила дека со воведување на одредени навики значајно можеме да ја зголемиме нашата долговечност. Ви претставуваме листа на знаци кои покажуваат дека ќе живеете многу подолго отколку што мислите: Во младоста не сте […]

8.png
Со модернизацијата на Албанија сè почесто се одлучуваме да го поминиме годишниот одмор на Албанското крајбрежје. Ако до сега не сте биле, верувајте дека ќе се изненадите од тоа колку напреднале, а ако сте биле порано ќе забележите дека има изградено уште многу работи. Туризмот веќе е добро развиен, а цените се мошне достапни и […]

820.jpg
Не е возможно да не се заљубите во модните додатоци на Мајкл Корс. Актуелните колекции накит, часовници, обувки, чанти и паричници на популарниот Американец би ја завеле секоја модерна дама. Корс ве поттикнува да започнете да ги планирате летните авантури, но под услов да не го оставите гламурот зад себе.

722.jpg
50-годишната Моника Белучи, како долгогодишна муза на Долче и Габана, доби свое место и во оваа кампања. Колекцијата за сезоната есен/зима 2015-2016 е инспирирана од мајките. Детски цртежи и слогани за љубовта кон мајките прекриваат многу од креациите. Значаен мотив е и црвената роза, но не само затоа што тоа е цвеќето кое се подарува […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris