Month: м.г

shto-se-sluchuva-koga-kje-iznerv.jpg
Видеото кое се појави на Јутјуб не открива што точно е поводот за овој судир, но дефинитивно објаснува зошто речиси сите сопственици на автомобили во Русија вградуваат камери. Полицијата од Новокузнјецк подигнала потерница по непознат човек затоа што одлучил сообраќајниот спор да го реши со секира и пиштол. Агенцијата Интерфакс јавува дека досега е утврдено […]

taa-poradi-eden-moment-na-nevnim.jpg
Она што го гледате на почетокот на ова видео, потсетува на стотици видеа кои може да се најдат на видео сервисите. Група пријателки поминува одлично време во автомобил, со музика и пеење. Меѓутоа, на 30 секунда се случува нешто што им го промени животот, а може да му се случи на секој.

1321.jpg
Ако сте љубител на Твикс чоколада, тогаш овој рецепт ќе ве воодушеви. Потребни ви се само 3 состојки за оваа торта, а и воопшто не мора да ја печете. Потребни ви се само чоколадо, карамела и бисквити. Еве како да ја направите:

461.jpg
Според Питагора “Се во животот може да биде претставено со помош на бројки“. Точно таа едноставна формула ја користат и експертите во областа на нумерологијата. Тие тврдат дека има дирекна врска меѓу човечката судбина, неговиот карактер и броевите, како и дека постои взаимност помеѓу број и буква. Голем број нумеролози веруваат дека љубовната компатибилност помеѓу […]

1613.jpg
Состојки: 4 јајца 1 кисела павлака 16 лажици брашно Малку сол 1 прашок за печиво Подготовка: Ставете го брашното во подлабок сад, а потоа додадете го печивото, малку сол и сето убаво измешајте го. Во брашното додадете ја павлаката и изматените јајца, па добро измешајте ( како кога правите кајгана) Во тавата за пржење налејте […]

114.jpg
„Има неколку работи кои мислам дека треба да ги знаеш, кога веќе си со него. Нека не те изненадува тоа што брзо ќе се заљубиш во него и не го спречувај тоа. Нека не те вознемирува мојот профил на Фејсбук. Таму имаше многу фотографии од нас, но сега тие се дел од минатото. Сигурно веќе […]

1223.jpg
Тврдоглави, упорни, енергични, реални. Ова се најважните особини на Биковите. Иако тврдоглавоста се смета за нивна најголема особина и мана, љубовта е место каде што Биковите апсолутно се докажуваат. Се сметаат за најголемите љубовници во Зодијакот, сакаат да ги привлекуваат луѓето, но никогаш не преземаат иницијатива. Бикот е личност која поседува сила која раздвижува планини, […]

424.jpg
Познатиот секс гуру Џејми Ваксман вели дека мажите често пати имаат животински пориви, па со оглед на тоа не треба да ве изненадува фактот дека нивната омилена секс поза е токму doggy style. Речиси дека нема маж кој не ја сака секс позата позната како doggy style, дел поради длабоката пенетрација што оваа поза ја […]

1022.jpg
Славата секогаш создава еден често пати нереален култ кон одредени личности. Нема спор дека се талентирани и поседуваат квалитети за да бидат славни. Но да ја прогласиш Кети Пери за најсексапилна жена на годината или Џенифер Анистон? Во светот? Покрај толку преубави жени? Немате претстава колку ме иритираат овие нереални титули. Ако добро пее, ако […]

106.jpg
Според некои истражувања, овие 5 нешта нè прават поинтелигентни. 1. Лошо расположение Никој не сака лошо расположени луѓе, но научниците велат дека понекогаш треба да бидеме благодарни за таквите моменти, бидејќи тие нè прават поинтелигентни. Повеќе студии се занимавале со оваа врска. Во една студија австралискиот истражувач Џои Форгас утврдил дека тешкотиите и тагата ја […]

1014.jpg
Во Зодијакот постојат повеќе љубовни комбинации кои се олицетворение на страст и големи емоции, па токму таквите привлечности се неизбежни. Дознајте на кој хороскопски знак сте слаби и барем еднаш во животот ќе го имате за партнер. 1. Овен и Вага Веќе при првото среќавање на овие знаци се појавуваат искри. Енергијата и сексуалноста на […]

honda.jpg
Јапонскиот производител ќе претстави на овогодинешниот саем за автомобили проектот наречен 2&4. Станува збор за спортски автомобил со погоден мотор кој се користи во Moto GP шампионатот. Project 2&4 настанал во соработка помеѓу Хондовиот автомобилски и мотоциклистичен дизајнерски центар во Јапонија. Заедничкиот проект на овие два центри победиле на интерен дизајнерски натпревар кој Хонда го […]

220.jpg
Многу елементи влијаат на среќата. Среќата е да ја препознаете вистинската работа во вистинско време и да ја зграпчите шансата. Астрологијата често може да влијае врз вашата среќа. Еве што вели вашиот хороскопски знак. Овен Овните обично со помош на својот младешки дух знаат кога треба да “скокнат“ во ладна вода и храбро да бидат […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi