Month: м.г

ruski-vojnik-pritrchal-vo-pomosh.jpg
Овој московски војник дефинитивно заслужува титула „херој на денот“, но девојката која јa „спасил од киднапирање“, за жал, е актерка, баш како и „напаѓачот“ кој така храбро го совладал. Имено, храбриот војник не сфатил дека се наоѓа на филмски сет, па кога забележал дама во неволја, на која маж и вперил пиштол во слепоочницата, незабележително […]

1413.jpg
Дали некогаш сте забележале налепници на овошјето кое го купувате во продавница? Знаете ли што значат? 1. Ако кодот има четири цифри кои почнуваат со броевите 3 или 4, значи дека производот е одгледуван по пат на интензивно земјоделство во втората половина на дваесетиот век, т.е. дека веројатно е можна употреба на вештачки ѓубрива. 2. […]

1313.jpg
Наталиа Книазкова само што стана најмлада баба во Русија. Со само 29 години е мајка на четири деца, а нејзината најстара ќерка само што родила здраво момче. – Историјата се повтори, мојата ќерка оди по моите стапки. Среќни сме што во семејството конечно дојде и момче, гордо изјавила Наталиа, која сега е најмладата баба во […]

1217.jpg
Експертите велат дека Јоакин Гусман (58) познат како „Ел Чапо“ е најмоќниот дилер на дрога во светот. Форбс со години го прогласуваше за еден од најмоќните луѓе на светот, а неговото богатство се проценува на околу милијарда долари. Во тие пари, се чини, најмногу уживаат неговите два сина – Иван Гусман (32) и Алфредо Гусман […]

1119.jpg
Дваесет и тригодишник од Белград се самоубил со скок на плочник под Бранков мост. Телото на несреќното момче е најдено вчера околу 2.30 на место на кое е нацртано големо срце, објави српски Курир. Мотивот на самоубиството не е познат бидејќи момчето зад себе не оставило проштално писмо, но се нагаѓа дека тоа го направило […]

na-ovaa-benziska-benzinot-e-besp.jpg
Бензинска станица во Киев излезе со една невообичаена акција- сите купувачи од женски пол кои ќе дојдат да наполнат бензин во бикини, нема да ја платат сметката. Тоа се покажа како одличен маркетиншки трик, бидејќи на повикот се одзваа голем број купувачи, а бензинската станица набрзо се претвори во „врела“ модна писта. Покрај ова, необичната […]

direktor-so-koleshkite-goli-vo-f.jpg
Директорот на угледна британска фирма која се занимава со екологија и еколошки прифатлива архитектура и уште пет британски државјани се пријавени за блудно однесување во Рим поради тоа што се снимени како голи се бањаат во една од фонтаните на италијанската престолнина. Снимката покажува како колегите од оваа фирма вклучувајќи и две жени се бањаат […]

go-uapsile-vo-avion-nema-da-vi-s.jpg
Еден Шкот заработил казна за забрана за летање со авион од 5 години и казна од 600 евра, бидејќи наместо вратата од тоалетот, ја отворил вратата од авионот и тоа на 10 илјади метри висина на релација Единбург – Амстердам. Тој се збунил и наместо вратата од тоалетот, ја отворил вратата од авионот и тоа […]

orlando-blum-gi-poseti-migrantit.jpg
Орландо Блум ги посети мигрантите и бегалците кои привремено престојуваат во Гевгелија, пред да заминат во некоја од земјите во ЕУ. Во улога на амбасадор на добрата волја на УНИЦЕФ, холивудскиот актер се фотографираше и разговараше со повеќе возрасни лица и деца и побара поголема заштита за најмладите. „Овие деца патуваат по една од најсмртоносните […]

917.jpg
Шанел ги објави фотографиите од новата кампања за очила со 16-годишната ќерка на Џони Деп и Ванеса Паради. Лили-Роуз Деп ги претстави моделите од колекцијата „Pearl“ и за промотивните фотографии позираше пред објективот на креативниот директор на француската модна куќа, Карл Лагерфелд. „Лили-Роуз е прекрасна, таа е млада девојка од нова генерација со сите квалитети […]

816.jpg
Катриона Вајт, 28-годишната девојка на популарниот актер Џим Кери, беше пронајдена мртва. Полицијата се сомнева дека станува збор за самоубиство, бидејќи биле пронајдени таблети до телото, како и проштално писмо адресирано до Кери. Вајт и Кери наводно раскинале по вторпат пред неколку дена. Нејзината последна порака на Twitter гласи: „Се исклучувам од Twitter, се надевам […]

718.jpg
Социјалната мрежа Фејсбук во последно време внесе многу новитети, а некои од нив започнаа да ги нервираат корисниците. Најновата измена која ја направија од Фесјбук е тоа што сега видеата на вашиот профил автоматски се вклучуваат иако немаат тон кој треба  вие додатно да го активирате. Доколку и вас ве нервира оваа промена, сега можете да […]

618.jpg
Фотографот кој се прославил со фотографијата од старицата од Виетнам, која со рацете го покрива своето лице, довела до големи промени во нејзиниот живот. Целата приказна започнала во летото 2011. година, во Хој Ан во Виетнам. Рехан, фотограф кој бил во посета на Виетнам, ја запознал Буи Ту Ксонг, Виетнамка кога тогаш имала 74. години. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris