Month: м.г

1319.jpg
Иако неуспехот во љубовта не е само ваша вина, сепак љубовните грешки кои ги правите може да ви ја уништат среќата. Дали сте преголеми егоисти? Или сепак сте премногу срамежливи за да си ги искажете емоциите? Можеби ве кочи тоа што секој партнер го земате „здраво за готово“? Хороскопот ќе ви открие каде грешите: Овен […]

1222.jpg
Знаеме дека е сеозната на романса, немате со кого да се гушкате покрај каминот и да бакнете на полноќ но не треба да се заборави дека има и позитивни страни во тоа да бидете сами. Лесно е да станете носталгични кон вашите врски, но ова се 10 големи причини зошто треба да сте задоволни и […]

1124.jpg
Секој човек има различен одговор на прашањето „колку пати секс во неделата е нормално?“ Токму затоа, од љубопитност, спроведено е истражување кое открива колку пати во неделата треба да имате секс за да бидете посреќни. Според тврдењата на научниците кои го спровеле ова истражување, сексот е неопходен да се чувствувате среќно и исполнето. – Генерално […]

1018.jpg
Постои голем избор на апликации за разговарање со пријателите преку пораки, но Viber сега е една од ретките која ви нуди да ги избришете веќе испратените пораки. На повеќето од нас барем еднаш во животот ни се случило да поминеме една вечер со малку повеќе алкохол и да се одлучиме да пишуваме на некои од […]

go-otstranila-gorniot-del-od-kor.jpg
Росана Пансино е сопственичка на еден од најпопуларните Јутјуб канали за готвење на светот. Преку 4 милиони претплатници редовно ги следат нејзините интересни идеи. Овојпат подготвила посебен рецепт – Пица колач. Погледнете и споделете со пријателите:

hit-palachinki-potrebni-vi-se-sa.jpg
Овие палачинки без проблем ќе ги направат и аматери во кујната, а за нив се потребни само три состојки: банани, јајца и цимет. Помеки се од обичните палачинки, но многумина тврдат дека се вкусни. Палачинките се многу популарни, а обично нивното тесто се разликува во ситници – додека се менуваат само намазите. Но, овој едноставен […]

824.jpg
Според зборовите на Јин Шин Јукуа, јапонски лекар кој се занимава со древна алтернативна медицина, користејќи притисок на одредени прсти, можете да се решите од болки, несоница, или некоја ментална блокада.   ПАЛЕЦ Со притискање на палецот би требало да се решите од стомачните проблеми или било какви болки во пределот на абдоменот. Исто така, […]

726.jpg
Сезоната на вируси пристигна и се заканува да остане подолго. Она што вие можете да направите е да го зајакнете својот имунитет што подразбира редовно спиење, квалитетна исхрана која вклучува многу свежо овошје и зеленчук, интегрални житарки и секако, многу вода. Сепак и покрај тоа, ви препорачуваме да го пробате овој природен елексир кој претставува […]

531.jpg
Намалувањето на нивото на хемоглобин во крвта, без оглед на бројот на црвени крвни клетки ( еритроцити) , го намалува капацитетот на крвта да пренесува кислород и доведува до анемија. Во народната медицина, постојат повеќе рецепти за зголемување на хемоглобинот во крвта. Оваа витаминска бомба но и лековит еликсир е исклучително добар и проверен лек […]

429.jpg
Алкохолот е најопасна супстанца за животот на луѓето – научниците тврдат дека на секои десет секунди по еден човек умира од претерана конзумација на алкохол. Истражувачите на основа на повеќе параметри ја измериле погубноста на некои супстанци по здравјето на луѓето. Листата на фактори на кои влијаат опасните супстанци подразбирале и стапка на смртност, зависност, […]

bomba-na-scenata-na-grand-atrakt.jpg
Таа синоќа направи шоу во Ѕвездите на Гранд. На младата Белграѓанка Јована, првите ДА за песната „Алкатраз“ ѝ ги дале Марија и Јелена, а потоа и останатите членови на жирито. Во втората нумера Јована не успеала да задржи добар впечаток, па тастерите поцрвенеа. Со четири НЕ и две ДА, за малку ќе завршеше со натпреварувањето, […]

11-godishniot-marko-ispea-pesna.jpg
Единаесетгодишниот Марко Бошнјак се натпреваруваше во емисијата „Пинкове зведице“ со својата изведба на песната „Као моја мати“ од Здравко Чолиќ го воодушеви целиот регион. Не знам што се случи, ме наполни со фантастична енергија. Не знам, не можам ништо да кажам, неверојатен си, рекла пејачката Гоца Тржан, член на жирито, која пуштила солза за време […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi