Month: м.г

1-21.jpg
Роузи Хантингтон-Вајтли и Џејсон Стејтам се еден од најатрактивните холивудски парови, а новите папараци фотографии се доказ за тоа. 28-годишната манекенка и 48-годишниот актер беа фотографирани додека се релаксираа предновогодишно на плажа во Пукет, Тајланд. Роузи и Џејсон се во врска од април 2010 година. Убавата Англичанка пред неколку дена ја претстави својата прва колекција […]

5-18.jpg
Сакате да избришете неколку години од вашето лице и да се наградите себеси со помладолик изглед? Фокусирајте се на очите, затоа што тие се огледало не само на вашата душа, но и на вашата возраст. Годините оставаат видливи траги на деликатната кожа околу очите. Темни кругови, паднати или отечени очни капаци, тенки линии и изразени […]

4-15.jpg
Денес правилата изумираат во светот на модата, а сè почесто трендовите се создаваат токму на улиците од лицата кои умеат да се изразуваат преку облеката и не си ја ограничуваат фантазијата. Модните блогерки имаат сè поголемо влијание во модната индустрија. Нивното мислење одекнува во ушите на креаторите и стилистите, а нивниот стил фасцинира и инспирира. […]

bujnata-rusokosa-e-zheshka-kako.jpg
Taa моментално важи за една од најпопуларните русокоси на светот а својот сексипил го покажала во фотосесија на актуелниот “Love” календар. Моделот Шарлот Мекини е една од жените на импозантната листа на убавици кои се разголеле за актуалниот календар. Шарлот е облечена само во костим за капење, а во прв план дошле нејзините бујни атрибути […]

16-9.jpg
Младата старлета Кајли Џенер добила неверојатен еден билион лајкови на Инстаграм поради нејзините провокативни секси фотографии. 18-годишната старлета ги објави нејзините топ девет фотографии на годината. – Еден билион лајкови во 2015 година – напишала младата ѕвезда под колекцијата од фотографии. Фотографијата која подигна најмногу прашина е фотографијата на која младата Кајли позирала во провокативен, […]

15-11.jpg
Џиџи Хадид, но и некои други нејзини колешки и пред да станат познати живееле на висока нога и можеле да си дозволат раскошен живот. Да, Џиџи како и нејзините пријателки Кендел и Кјара, не станала модел заради пари, затоа што покрај богатите родители секогаш имала доволно ќеш во џебот, туку многу повеќе поради престиж, љубов […]

14-9.jpg
Многу скијачи се заситени од скијачките центри во регионот каде стазите ги знаат на памет, а попладневната и вечерната забава им е досадна и веќе многу пати видена. Да добиете награда дека сте најдобар скијачки центар подразбира средена инфраструктура, одлични пристапни патишта и паркинзи за автомобили, добри скијачки стази, доволен број на брзи жичари, добра […]

13-10.jpg
Анастасија Ражнатовиќ е вистински зависник кога се социјалните мрежи во прашање и тоа очигледно им се допаѓа на фановите. Анастасија постојано споделува интересни фотографии на Инстаграм, а нејзините фанови најмногу ги обожаваат оние од ноќниот живот каде најчесто е во гламурозни изданија. Таа овој пат одлучи да се пофали со новите високи потпетици со кои […]

12-15.jpg
Северина на своите концерти најчесто настапува во провокативни изданија, а така беше и во еден загрепски клуб каде настапуваше неодамна. Таа се појави во трико, мрежести чорапи и високи чизми кои сигурно би ги избрала и Џенифер Лопез која на своите настапи избира токму вакви комбинации. Секако дека главна ѕвезда во оваа комбинација се високите […]

11-15.jpg
Еве како тоа изгледа чекор по чекор.. Го обожавам шминкањето“, напиша пејачката под фотографијата која што ја сподели на Инстаграм. Пејачката Гоца Тржан на нејзиниот Инстаграм профил сподели фотографија со која ги откри нејзините тајни за убавина. Додека некои естрадни ѕвезди кријат како со помош на шминка изгледаат поубаво, и ретко можете да ги видите […]

10-13.jpg
Погледнете го ова необично издание на Јелена Карлеуша во кое носи многу сличен фустан и фризура какви што неодамна носеше и најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан. Јелена која деновиве е во Истанбул на посета кај нејзиниот сопруг, на Инстаграм објави една интересна фотографија на која носи едноставен бел фустан со необичен детаљ во вид […]

9-16.jpg
Познато е дека азиските жени се многу младолики и дека многу од нив изгледаат значително помладо отколку што навистина се. Сепак, кога оваа млада полицајка објавила своја селфи фотографија на социјалната мрежа Imgur и под неа напишала дека има 32 години (?!), шокираше многу корисници на оваа социјална мрежа. Нејзината фотографија на која позира со […]

8-20.jpg
Пресметајте кој е вашиот годишен број и што треба да направите во 2016-та година. Според нумерологијата животниот век се сведува на циклус од 9 години кои започнуваат од нашето раѓање, а завршуваат тогаш кога завршува и нашиот живот. Циклусот одново и одново се повторува. Секоја година од тој циклус има свое единствено значење и секако […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi