Како да го поврзете компјутерот со телевизор?

29 септември, 2015
Како да го поврзете компјутерот со телевизор?

Сигурно веќе ви се случило да посакате да гледате некој натпревар, а ниту една телевизија не го пренесувала. Не е проблем, живееме во 2015. година и речиси се` може да се најде на интернет, па така и live stream за повеќето настани.

Но, зошто да се ограничите и да гледате на компјутер, кога со само малку труд може да ја зголемите „уживанцијата“ на големиот екран на вашиот телевизор? Така, на ТВ ќе можете и да работите, но и да ги играте омилените игри.

Во продолжение погледнете одлични совети од Јутјуб корисникот kacerac09 за тоа како да го поврзите компјутерот со телевизор.

https://www.youtube.com/watch?v=hUx5R2Ln1BI

 

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris