Како да го „уловиш“ мажот што го сакаш?

5 јули, 20150
1

Да „уловиш“ еден маж може да биде колку лесно, толку и тешко. Некои од вас слушнале дека е доволно само да се соблечеш и да му направиш салата, други дека треба да знаеш неверојатни гејша техники…но вистината е дека мажите немаат универзален код, но има неколку техники кои ќе ви помогнат да ја фрлите јадицата и да ја покажете својата намера недвосмислено.

Остави нешто на фантазијата – мажите ги сакаат женските тела, но не сакаат да излегуваат со жени кои наликуваат на проститутки. Важно е да ги покажеш убавите телесни атрибути без да се разголуваш. Од една страна ова создава впечаток за жена која рачуна на нешто повеќе освен на своите физички атрибути, а од друга страна му даваш материјал за размислување…

Покажи самодоверба, но самодоверба не е исто што и ароганција. Границата помеѓу овие две нешта е многу тенка, па затоа требва да внимаваш. Мажите паѓаат на самоуверени жени но не и на феминизирани доминатори. Тоа се прави многу лесно со невербална комуникација – стој изправена, насмевни се широко, гледај го во очи, сето тоа ќе те направи да се чувствуваш уверена пред објектот на своите желби.

Поиграјте си малку – мажите ги сакаат малите женски игри, сакаат да има и лов. Целта е златната средина, ако бегаш премногу, може да се откаже, ако пак веднаш му го отвориш срцето (и телото) ќе се исплаши и ќе побегне.

Заклучок – биди мистериозна и игрива, заинтригувај го, остави го да зборува за себе, флертувај предимно со јазикот на телото, дразни ги неговите сетила со својот изглед, парфем, атмосфера, допир, вкус. Биди уверена. Успешен лов дами!!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber