Ако ја решите оваа загатка, имате моќен мозок: Во каква боја биле ѕидовите на вториот кат?

21 октомври, 2015
3

Во приземна куќа живееле црвен човек, црвена мачка, црвена риба.

Во куќата имало црвен компјутер, црвена маса, црвен телефон, црвено купатило – се` било во црвена боја!

Прашањето гласи: Во каква боја биле ѕидовите на вториот кат?

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi