Дали знаете што се случува со вашата душа кога ќе умрете? Еве ОДГОВОР кој ќе ве ШОКИРА!

31 август, 2015
1

Постојат разни трвдења за тоа што се случува со нашата душа кога ќе умреме.

Во продолжение ви пренесуваме неколку:

– Вашата душа излегува од вашето тело и ја исцрпува целата енергија. Иако мислите дека веќе немате тело, имате чувство дека сепак имате, и имате чувство како да сте излечени.

– Одеднаш знаете куп работи кои не сте ги знаеле додека сте биле живи.

– Целата атмосфера е исполнета со некој смирувачки звук, како стотици илјади гласови да пеат само за вас, но тие се толку далеку што едвај можете да ги слушнете.

– Светлосните зраци се пријателски и имаат своја личност: особини како мудрост, интелигенција и добрина. Делуваат како да ве знаат и да ве разбираат.

– Кога ќе умрете горе ќе ве дочекаат суштества кои се тука да ве поздрават и да ви помогнат да се навикнете на новата ситуација.

– Потоа, како некој да притиснал дугме на космичкиот проектор, го гледате цел свој живот како на филм.

– И додека го гледате својот живот од раѓање до смрт, тоа е како да имате специјален далечински управувач. Можете да прегледате каде сакате.

– После смртта, имате прилика да ги следите сите патишта кои не сте ги презеле кога сте биле живи, па да видите што би било доколку тоа сте го презеле.

– Откако ќе го прегледате целиот свој живот, добивате ново тело, кое е направено од концентрирана светлина.

– Воопшто не сте загрижени за тоа како изгледате.

– Горе ќе ве сретне ваш духовен водич, и иако никогаш не сте се сретнале на земјата, вие сепак се познавате. И повторно сте со своето семејство и пријателите.

– Сфаќате дека смртта и не е толку сериозна како што се чини, бидејќи сте вечни.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi