Загатка на денот: Колку тежи рибата?

30 ноември, 2015
16

Ако сакате да си го раздвижите мозокот, веруваме дека овој предизвик со пресметување ќе ви биде забавен.

Можете и да си запишувате, ако така ви се чини полесно.

Опашката на рибата тежи 2 килограми.

Главата на рибата тежи колку опашката и половина тело.

Телото на рибата тежи колку главата и опашката.

Колку килограми тежи целата риба?

Добро размислете, прочитајте повеќе пати и пресметувајте.

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi