Доволно храбри за да возите по овој мост?

30 април, 2015
9

Ако сакате лудо возење, не ви треба бесен автомобил или екстремен забавен парк. Ви треба само луд мост. Жителите на јапонските градови Мацуе и Сакаминато имаат баш таков мост.

1.6 километарскиот Ешима Охаши ги поврзува двата брега на езерото Накауми, а со тоа и двата гореспоменати градови. На прв поглед, мостот личи на масивен бетонски ролеркостер, а без сомнение, за минувачите со почувствителен стомак ќе има и сличен таков ефект.

ad_167440181[1]

На најстрмната точка, мостот има косина од 6.1%, што е прилично многу, доволно за да морате да ја кренете рачната кочница ако налетате на сообраќаен метеж.

ad_167440233[1]

Ако претпоставувате дека ваквиот мост може да е дело само на некоја група Јапонци што претерале со сакето, се лажете. Мостот е конкретно дизајниран така за да можат под него да поминуваат бродови.

Img395348554[1]

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi