28 мај, 2020

Славниот фудбалер Кристијано Роналдо веќе ја заборави својата поранешна свршеничка, руската убавица Ирина Шаек и „падна“ на шармот на згодна новинарка.

Асот на Реал, атрактивната Ирина ја заборави поради мексиканската новинарка Ванеса Хупенктон.

1van.jpg500

Странските медиуми пишуваат дека згодната Ванеса била специјална гостинка на Роналдо на мечот Реал Мадрид – Севиља, и дека по дербито тие двајца заминале на интимна вечера.

2van.jpg500

Инаку, Ванеса по Мундијалот во Бразил ја доби титулата „Најубава новинарка на светот.

3van.jpg500

4van.jpg500

Остави коментар

Почетна // Sun Story // Шоубиз // Новата девојка на Роналдо е згодна новинарка
Горе