Откријте ги неговите слаби точки

30 април, 2015
14

Мажите, не сакаат да раскажуваат за нивните проблеми, затоа во голема смисла не ги разбираме. Ви откриваме кои се нивните слаби точки, за да можете да сфатите, што поточно очекува од вас.

Не сте единствената која не си го разбира партнерот. Ова е проблем на скоро секоја жена.

Неуспехот го плаши. Секој маж, кога ќе ја запознае својата партнерка, размислува за тоа, дали ќе ги исполни нејзините сексуални очекувања. Поради тој страв , тие се повлекуваат во себе и избегнуваат нежности. Не мора да значи дека овие проблеми ќе ги измачуваат само на почетокот на врската, проблемот може да се појави и нешто покасно. Доколку сте забележале вакво однесување кај вашиот партнер, најдобро е спонтано да го наведете на нежни допири и да го опуштите со нежни зборови. Тоа ќе му помогне да се олободи од притисокот.

Сака пофалби – Мажот во сексот сака да биде заводник, да е издржлив, прав љубовник, и да е во состојба на партнерката да и овозможи, се што очекува од него. Кога ќе ги исполни вашите сексуални очекувања, тој се чувствува како херој и затоа му треба пофалба. Во текот на односот, можете да му кажете “Фантастичен си”. Тој веќе ќе биде на 7мо небо, и тогаш, од него можете да добиете се што ќе посакате.

Не го одбивајте – Никогаш не го одбивајте партнерот, кога сака да биде интимен со вас. Доколку сепак, не сакате да бидете интимни со него, бидејки не ви е добро или едноставно не сакате, објаснете му го тоа на нежен начин. Истражувањата покажаа дека мажите се поприврзани во врската доколку му давате постојано до знаење дека ви е пожелен. Пронајдете начин, на кој ќе му кажете дека и понатаму ви се допаѓа и дека и понатаму уживате во неговите прегратки. Тој сонува за тоа вие да го направите првиот чекор, па поради тоа не плашете се да тргнете во акција.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi