Туторијали за летни фризури со кои ќе блескате во сончевите денови

29 јули, 2015
6

Летото е идеално време за уникатно стилизирање на прамените. Но, додека забавата ве примамува да излезете низ вратата, сигурно не сакате да стоите со часови пред огледалото, креирајќи впечатливи фризури. Затоа, ви предлагаме модерни фризури кои не одземаат многу време и нема да го тестираат вашето трпение.

Во продолжение ќе најдете фото и видео туторијали за летни фризури со кои ќе блескате во сончевите денови и топлите долги ноќи.

Француска плетенка со кок

Фризура

Експресна странична плетенка со вртење

Кога немате време за плетенка „рибина коска“, а сакате исто толку интересна фризура, можете да ја направите оваа брза плетенка со вртење.

Бохо цвет

Фризура

Висок кок опкружен со плетенка

Елегантна во оскаровскиот стил на Џенифер Лоренс

Рок коњско опавче

Плетена елеганција

Фризура

4 лесни фризури со ластик за коса

Ретро ниско опавче во стилот на 60-тите

Романтично срце

Фризура

Шик украсување на косата со обичните црни шноли

Обичните црни шноли кои ги користите за прицврстување на прамените можете на едноставен начин да ги претворите во шик моден додаток за ефектно разубавување на фризурата. Прво поставете ги на картон и лакирајте ги со лак за нокти во боја која вам ви се допаѓа. Може да искористите сребрен или златен лак за вечерен изглед, или пак, лак или повеќе лакови во летни пастелни или неонски бои.

Брза елегантна фризура за летна свадба

 

 

 

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum