Month: м.г

palachinki-vo-oblik-na-mrezha.jpg
Потребни состојки: 2 чаши брашно 1 чаша вода 1 чаша кокосово млеко (може и обично) 2 јајца 1 лажичка сол 1 лажичка куркума малку масло Во подлабок сад измешајте ги заедно брашното, водата, млекото, јајцата, солта и куркумата додека не добиете хомогена смеса (ако забележите остатоци од грутчиња мешајте додека тие не исчезнат). Земете пластично […]

23-2.jpg
Потребни состојки за 1 тост: 2 парчиња леб (препорачливо бриош, заради слаткиот вкус) 2-3 лажици слатка павлака или изматен шлаг крем 3-4 коцки млечно или црно чоколадо Подготовка: Загрејте го тостерот на средна температура. Размачкајте го изматениот шлаг на двете парчиња леб. Распоредете го млечното чоколадо на парчето леб така што ќе го покриете секој […]

22-2.jpg
Овојпат станува збор за математичка загатка во која треба да го најдете последниот број кој недостасува. Иако бројките на самиот старт изгледаат некако збунувачки и неразбирливо поврзани помеѓу себе, генијалните умови за само неколку секунди успеваат да ја откријат шемата кои тие ја следат па мошне лесно да го пронајдат бројот кој недостасува. Ако не […]

21-4.jpg
Новите гаџети, уреди и модерни дизајни на старите предмети полека стануваат потреба во секојдневието, како би живееле полесно и поудобно. Секоја година има стотици нови изуми кои имаат моќ да ви го разубават и променат животот на подобро, но овие 19 ни се омилени сега за сега. После нив ќе им се поклоните на креативните […]

20-3.jpg
Веќе болките не ви се изговор, туку причина да имате повеќе секс. Иако прва асоцијација за сексот е уживање, сепак стручњаците тврдат дека водењето љубов може да има ефект на таблета против болки. 6 типа на болки кои може да ги ублажите со неколку минути секс, наместо да пиете апче: 1. Затнат нос Сексот е […]

19-2.jpg
Љубомората е сосема нормална емоција која скоро сите поразвиени суштества ја чувствуваат. Кучињата се љубоморни, мачките се љубоморни и секако луѓето. Што мислите каква е поврзаноста меѓу хороскопските знаци и љубомората? На што ви љубоморат луѓето врз основа на зодијакот? Овен „Netflix and chill“ е нешто што никогаш нема да го искусите со енергичниот Овен. […]

18-2.jpg
Една жена од Србија објавила Фејсбук статус за љубовта и очекувањата кој допре до срцата на многу луѓе и ги разбранува социјалните мрежи. Еве што вели таа: „Што ако ве лажеле дека од љубовта не се живее? Мене мајка ми еднаш ми рече дека од љубовта се живее, а од парите се преживува. Јас ѝ […]

17-3.jpg
Било да се работи за енергична портокалова или смирувачка сина боја, изборот на бои може да ни помогне во откривањето на нечиј карактер. Бети Вуд, авторка на книгата The Healing Power of Color, (Исцелителна моќ на боите), открива дека нашите омилени бои зборуваат за нас самите. Бела Белата е симбол на чисто, невиност и наивност, […]

16-6.jpg
Многумина имаат навика да пијат вода за време на оброкот меѓутоа новите истражувања покажуваат дека тоа не ездраво и дека нови повеќе штета отколку корист. -Пиењето вода за време на оброк може повеќе да ви наштети отколку да ви помогне. Преголемата количина течност за време на оброкот може да предизвика надуеност, проблеми со варењето и […]

15-3.jpg
На 88то издание на Оскарите кое се одржуваше до раните утрински часови во Долби театарот во Лос Анџелес Леонардо ди Каприо ја доби најпрестижната филмска награда во категорија најдобар главен актер за улогата во филмот “Повратник” (The Revenant) во режија на Алехандро Ињариту кој, пак, ја доби статуетката за најдобар режисер. Сепак, на самиот крај […]

14-3.jpg
Леонардо ди Каприо ја доби наградата Оскар за најдобар актер. Тоа е негова прва победа по пет номинации во оваа категоријата. На 88 церемонија на доделувањето на годишните награди на Академијата која се одржа во Лос Анџелес, 41 годишниот Ди Каприо конечно доби Оскар. Тој ја доби наградата за главна улога во филмот The Revenant […]

13-5.jpg
Внимателно погледнете ја оваа слика. На прв поглед ви се чини дека гледате само куп дрва, зар не? Погледнете повторно. Уметничката Joerg Düsterwald слика по телата на модели и ги претопува во околината. Само фокусиран набљудувач може да забележи дека на фотографијата не се наоѓаат само дрва, туку и тело на жена. Погледнете ја фотката […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris