Month: м.г

majkata-zabelezhala-deka-bebeto.jpg
Мајката го забележала бебето дека чека нешто на прозор. Кога го прашала „Каде е тато“, детето и натаму гледало низ прозор како неговиот татко го паркира автомобилот. Кога конечно го видело, не можело да ја сокрие возбудата…

chudni-neshta-se-sluchuvaat-shir.jpg
Тешко е да негирате дека за некои нешта не постои логично објаснување. Секако, мора да има некој вид научно објаснување за се што се случува, но многу луѓе веруваат дека сите катастрофи се некој вид предзнак за крајот на времето. Често древните предвидувања се поклопуваат со многу случувања од нашето блиско и далечно минато – […]

vnimatelno-ja-otstranila-glavata-1.jpg
Иако ќе помислите дека овие статуи се направени од камен, верувале или не, изработени се од материјал кој најмалку го очекувате. Ако внимателно погледнете, ќе видите дека се изработени од хартија, иако во целост изгледаат како камени скулптури. Уметничката Ли Хонгбо ги претстави неверојатните хартиени статуи во галерија во Њујорк.

8-7.jpg
Доколку поседувате Android телефон, тогаш постои една апликација која го успорува вашиот уред до 20%. Сепак, не веруваме дека ќе ја избришете… Станува збор за Facebook апликацијата, која во тестирањата на различни Android телефони (со нејзиното бришење), овозможи до 20% поиздржлива батерија и генерално подобри и постабилни перформанси. Останатите апликации, по бришењето на Facebook, се […]

11-12.jpg
Ако досега имаше некакво сомневање, сега се е јасно. Старлетата Милица Мими Живановиќ, попозната како Мими Оро, која беше уапсена под сомневање дека се занимава со елитна проституција, беше осудена и казнета на повторното судење со 60.000 динари.   Таа беше првобитно осудена на осум дена затвор и издржа половина од казната, но сега нема […]

osama-bin-laden-e-zhiv-i-zhivee.jpg
Поранешниот разузнавач на ЦИА, Едвард Сноуден истакнал дека поседува докази кои покажуваат дека Осама Бин Ладен не е убиен во 2011 година во пакистан и дека е жив и во добра здраствена состојба. Во интервју за московска Трибина, тој тврди дека Бин Ладен живее на Бахамите и е платен од ЦИА. -Поседувам документи кои потврдуваат […]

5-18.jpg
На интернет деновиве се прошири вознемирувачка вест дека Царинската служба на Алжир открила големо количество портокали, увезени од Либија, во кои била вбризгана ХИВ позитивна крв. Ако се потврдат индиции ова би било уште една погубна стратегија на џихадистите во Либија под чија контрола е поголем дел од оваа земја кон своите неистомисленици каде и […]

nova-snimka-od-poslednite-moment.jpg
Британскиот„(Би-Би-Си) објави репортажа на новинарот Габријел Гејтаус, досега најчиста снимка од последните моменти на животот на либискиот лидер Моамер ел Гадафи. Во прилогот под наслов „Лов на златниот пиштол на Гадфи“, известувачот дошол до видео-запис на кој уште еднаш е прикажан полковникот Гадфи, кого заробен во приколка го држи разлутена група борци на либискта опозиција. […]

12-9.jpg
Сопругата на пејачот, се обиде да ја прости неговата аферата со Цуца, но по три години откако се раширија гласините за прељубата одлучила да го остави. Кралот на народна музика Шабан Шаулич веќе неколку месеци не живее во неговиот дом во Белград, туку во викендицата во Крчедин, бидејќи неговата сопруга го истера од куќата! Причината […]

9-9.jpg
Разголени гради и задници во танги е рецептот кој денеска го користат многу млади пејачки, како побрзо би се пробиле кон врвот. Но, тоа не го измисли оваа генрација. И денеска популарните балкански ѕвезди некогаш го правеле истото. Фотографиите на Цеца, Брена и Сека се само дел од трката кој успехот на денеска успешните.  

7-10.jpg
Денес е лесно да се прислушува телефон. Можно е дури и преку имејл или блутут на него да бидат испратени и инсталирани апликации кои од него ќе црпат информации и ќе ги праќаат до оној кој е заинтересиран за нив. Батеријата брзо се троши Апликациите кои го прислушуваат телефонот побрзо ја јадат батеријата. Тие работат […]

6-15.jpg
Почнаа шпекулациите дека Путин наскоро ќе ја ожени 31 години помладата Алина Кабајева, која со години се спомнува како тајната љубов на претседателот. Се зборуваше дури и дека му родила дете во 2014 година во една болница во Швајцарија. Инаку Путин и неговата наводна партнерка никогаш не ја ниту потврдија ниту ја демантираа нивната врска. […]

4-16.jpg
Против 17-годишната Р.Џ. од село Биљача кај Бујановац е поднесена кривична пријава откако истрагата потврдила дека по породувањето со нож го убила бебето и го фрлила покрај напуштената куќа. Телото на новороденчето кое е пронајдено на 11 јануари, го распарчиле кучиња скитници. -Р.Џ. е осомничена дека свиреп начин до смрт го избодела своето новородено девојче. […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi