Month: м.г

4-20.jpg
За многу луѓе, неверството во врската изгледа како црно – бела ситуација. Но тоа не е секогаш така како што мислите. Постојат толку различни ситуации колку што има различни парови и многу од нив можат сè да надминат само ако отворено се разговара за тоа. Тоа не мора да доведе повторно до смирување меѓу партнерите, […]

kako-izgleda-idealnoto-zhensko-t.jpg
Убавината, како и модата, постојано подложи на промени. Убавината е производ на своето време и се менува секогаш кога има голема историска или културна промена. Убавината е една од основните алатки која луѓето ја користат за да претстават одредена слика за себе пред светот, а токму поради тоа трендовите на убавина ни даваат патоказ за […]

3-20.jpg
Хороскопот е тој кој вообичаено сугерира дека нашето однесување и карактеристики се условени од датумот на раѓање. Но сега и науката има своја теорија според која годишното време во кое сме родени влијае на нашето расположение благодарејќи на нашиот биолошки часовник и присутното количеството на дневна светлина во времето кога сме родени.  Универзитетот во Будимпешта […]

2-20.jpg
Вeнити Вондер не е само обична жена која посакува малку поголем задник, туку таа е 30-годишна мајка која идејата да поседува поголем задник ја однела во крајност. Американката со необична фигура на телото потрошила 15.000 долари на нелегални инјекции за задникот и колковите со цел да добие огромен задник. Венити Вондер Мајката на две деца […]

1-22.jpg
Сте налетале на маж кој веднаш ве освоил, размислувате само за него и веднаш му влетавте во кревет? Еве што мислат момците за тоа. Можеби воопшто не планиравте да спиете со него, но „искрите“ беа силни и вашите сопирачки попуштија. Беше совршено, но следното утро размислувате дека тоа однесување не е достојно за една дама. […]

10-18.jpg
Студенилото кое владее надвор од топлите домови и канцеларии е најголема причина зошто градите ви крчат и постојано кашлате. За да се излекувате природно и на време, пробајте го овој природен сируп. Моќната комбинација на природните лековити состојки ќе ви помогне брзо да се ослободите од кашлицата. Потребни состојки: 1 чаша мед 1 чаша лимонов […]

9-17.jpg
Некои мислат дека мажите се комплицирани, некои мислат дека тие се едноставни. Иако, од маж до маж има огромна разлика, постојат три златни правила како да си го зачувате мажот кој е покрај вас. Правило бр. 1 – Не го запоставувајте вашиот изглед Сега кога веќе некое време сме заедно не мора толку да се […]

8-14.jpg
Џејел Страус учествувала во реалното шоу „America’s Next Top Model” кој го води Тајра Бенкс, а потоа сосема пропаднала. Откако испаднала од споменатото натпреварување, Џејел се навлекла на дрога, поточно на мет и завршила како бездомник. Продуцентите на емисијата „Dr. Fil“ одлучиле да ѝ помогнат. Тогаш, во 2012 година, тие ја пронашле на улица, навлечена […]

7-19.jpg
Дали вашиот статус сингл е избор во кој уживате и чиј предизвик го избравте сами или чувствувате дека ви е наметнат и дека тоа не е природен начин за да живеете? Како излегувате на крај со својот статус сингл, значително зависи од тоа кој е вашиот хороскопски знак. Овен Овните се природни водачи и се […]

6-16.jpg
Неодамна спроведеното истражување покажува дека мажите сепак повеќе сакаат дами со облини. Во текот на испитувањето на мажите им бил скениран мозокот додека ги гледале жени со облини и жени без нив, а повеќето од испитаниците се одлучиле за првата група на дами. На крајот заклучено е дека поради неколку причини мажите повеќе сакаат дами […]

5-15.jpg
Речиси 40 години после неговата смрт неговата популарност и понатаму не опаѓа. Кралот на рок музиката дефинитивно не може толку лесно да се заборави. Елвис Присли својата кариера ја започна токму со синглот “Heartbreak Hotel” во 1956-тата година, која набрзо после објавувањето стана песна број еден во светот. Токму тој во текот на пеесетите и […]

4-19.jpg
Се смета дека во животот на секој човек има период во кој се му врви по вода – работа, учење, љубов, пари… Што не значи дека и во останатото време нема да е среќен, но особено во оваа фаза тревогите и негативните емоции се сведени на минимум. Да си замислиме дека животот е еден круг […]

3-19.jpg
Осумнаесетгодишната Русинка Јулија Винс е доказ дека убавината и силата можат да бидат несекојдневна комбинација. Оваа млада девојка има лице на барбика и тело на вистински бодибилдер. Јулија има многу обожаватели во Русија поради несекојдневниот изглед, пренесува Mirror. Но, нека не ве залажува нејзиното нежно лице, Јулија држи три рекорди во кревање тегови. „На луѓето […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi