Month: м.г

02-copy-1.jpg
Здолништата речиси секогаш биле слабост на дамите. Во комбинација со убава фигура тие се претвораат во репер на сексапил, стил, или едноставно во модерен синоним на летото. Убавата гардероба е симбол на апсолутна женственост. Веќе ви дадовме идеи за долги здолништа, затоа денес ќе говориме за нивните спротивности – мини здолништата. Веќе втора година трендот […]

17-4.jpg
Едно од најопасните најчестите заболување кај жените е ракот на матката за која лек нема. Сите жени би требало да бидат информирани кои се симптомите кои укажуваат на рак на матката затоа што доколку оваа болест се открие на време постои шанса истата делумно се излечи. Тие симптоми се „Нагол губиток на тежината и уморот […]

16-7.jpg
Се што ви треба е лажичка и најлон кеса, а на овој начин можете да проврите дали е се во ред со вашиот респираторен систем, цревата, хормоните, метаболизмот, бубрезите или забите. Единствено што треба да направите е со лажичката да изгребете малку наслаги од површината на јазикот. Кога ќе го правите тоа, трудете се наслагите […]

21-1.jpg
Познатата фолкерка Лепа Брена која има 56 години многу води сметка за својот изглед, па мора да признаеме изгледа како права риба на која можат да и завидуваат млади девојки. Погледнете го нејзиниот рамен стомак.

26.jpg
Стомакот е големо подрачје, а секоја болка може да биде предизвикана од повеќе причини – од бенигни до опасни. За подобар увид во можните последици, идентификувајте го точното место на вашата болка. Болката во стомакот е една од најчестите тегоби кои повремено ги погодува 90% од луѓето. Понекогаш нè плаши заради интензитетот, но самата јачина […]

14-9.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 1 кг компири 800 гр мелено месо 1 морков 1 главица кромид 2 домати или 200 мл доматно пире магдонос зачини масло за јадење 300 мл млака вода НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Компирите ги лупиме и сецкаме на кругови. На загреано масло во тава го додаваме ситно сецканиот кромид да се пржи. Кога кромидот […]

01-copy-1.jpg
Без разлика дали ве мамат неверојатните вкусови на надалеку познатите слатки деликатеси, занаетчиските работилници полни со традиција или летните ноќи кои одекнуваат со забава, Куашадаси ќе ве воодушеви со бројните изненадувања. Последниве години Турција стана едно од најомилените летувалишта на илјадници туристи – и тоа со причина! Покрај одличните плажи, добрата забава и разноврсната храна […]

13-10.jpg
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 500 гр брашно 2,5 дл вода 1 квасец малку сол фил: урда/зелка/праз/спанаќ НАЧИН НА ПОДГОТОВКА: Се замесува тесто од кое се прават 7 топчиња. Од секое се сука кора и се премачкува со маргарин или маст. Оставете ги да отстојат 25 минути и потоа тегнете ги една по една. Секоја кора се попрскува […]

11-12.jpg
Алберт Дрос е туристички водич и фотограф кој со години мислел дека оние кои доаѓаат во Холандија, неговата татковина, само раскажуваат приказни за тоа како таа е прекрасна земја, како уживаат во нејзините прекрасни пејсажи, а всушност ја посетуваат Холандија само за да го посетат Амстердам и да уживаат во неговиот „разврат“ кој е толку […]

9-16.jpg
Куче, по име Вера е родено без една предна нога, а втората набрзо му е ампутирана. Паралелно с отоа, тој научил да се движи само на задните нозе. Неговата сопственичка го научила на разни акробации и тој е вработен во болница каде што се сместени американски војници со тешки повреди, се со цел да им […]

7-21.jpg
Многу луѓе цврсто веруваат во хороскопот и сметаат дека хороскопскиот знак им го одредува карактерот. Ако вашиот партнер е риби, добро е да го држите под око, бидејќи новото истражување покажува дека мажите риби изневеруваат најчесто. Сајтот за вонбрачни врски AshleyMadison.com утврдил дека од сите негови корисници од мажите се во знакот на риби. Сајтот […]

6-19.jpg
1. БИК – ДЕВИЦА Овие двајца се одлична двојка, бидејќи биковите се познати по тоа дека се радуваат на малите нешта во животот. Тоа е голем плус за типичните претставници на хороскопскиот знак Девица, кои исто како биковите се нежни и ја сакаат природата. И двата ѕвездени знака се практични, до одреден степен материјалисти и […]

5-19.jpg
Сигурно некогаш ви се случило да ви „заигра“ окото. Треперење на окото, тикови и грчење на очниот капак можат да траат кратко, но и со недели… Њујоршкиот лекар Џоел С. Шуман за „Tech Insider“ објаснува дека причината за треперење на окото најчесто е замор и стрес. Како причини се наведуваат уште и напрегање на очите, […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris