Month: м.г

4-20.jpg
Кај општата популација, болестите на црниот дроб кај обичните смртници се само 1,4 отсто од смртните случаи. Но меѓу изведувачите  стапката е три пати поголема. Тоа е веројатно поврзано со покачената употреба на алкохол и дрога меѓу уметниците. Огромното мнозинство од оние на листата на уметниците кои се родени во 1940-тите и достигнале зрелост во текот на 1960-тите […]

27.jpg
Бевме неразделни, уствари верени бевме. Си дојде лето ко секое лето,па така плановите и договарањата добија на интензитет. Прва изрази желба дека сакала да оди со другарки во викендицата во Охрид. Добро, и ги дадов клучевите од викендицата и излегов од дома нешто итно. На враќање и донесов и штека цигари, за толку имав.  И […]

zadnikot-vo-preden-plan-i-kjerka.jpg
Веќе стана вообичаено нешто ќерките и синовите на познатите пејачи да се занимаваат со музика, па по тие стапки тргна и ќерката на Миле Китиќ и Марта Савиќ. Елена се одлучи за друг вид музика од оној на нејзините родители. Со задникот во предел план таа ги збесна мажите.

23.jpg
Владимир Путин го организираше традиционалниот прием во Кремљ за 114 спортисти пред поаѓањето на Олимписките игри во Рио. Меѓутоа, меѓу нив се најдоа и суспендираните натпреварувачи, меѓу кои беше и Елена Исинбаева. Таа нема да се натпреварува во Рио де Жанеиро бидејќи е суспендирана, а таа одлука ја потресе, како и рускиот претседател! Солзите не […]

22.jpg
На сите им се случува да почувствуваат нешто, но едноставно не даваат значење на тоа или претчувството го поврзуваат со нешто што нив им одговара, што секако ја намалува способноста која ја имаат. Во продолжение ви ги претставуваме хороскопските знаци кои се одликуваат со најголема интуиција – станува збор за риби, шкорпија и стрелец. Рибите можат да сонуваат некои […]

na-fotografija-stara-100-godini.jpg
Дали навистина има дух на оваа фотографија или се работи само за оптичка илузија? Оваа фотографија е стара повеќе од 100 години, но во последно време стана предмет на жестока расправа на друштвените мрежи. Внимателно погледнете го рамото на жената во вториот ред, прва од десно. Гледате ли нешто на него?

padna-na-patekata-i-site-ja-otpi.jpg
Младата студентка и атлетичарка Хедер Дорниден учествувала на шампионската трка на Универзитетското првенство, а на само еден круг до целта, се сопнала и паднала на патеката. Останатите натпреварувачки протрчале преку неа, газејќи ја по нозете и лицето. Меѓутоа, потоа Хедер ги шокирала и воодушевиле сите присутни! Девојката станала и почнала повторно да трча. Со оглед […]

20.jpg
Рускиот научник Гендиј малаков открил дека оваа билка фантастично делува против замор и стрес. Уште во минатото, дрвото ловор се смета за свето дрво чии гранки ги даваат на победниците како знак на чест и слава. Денеска ловорот воглавно се користи при готвење како зачин бидејќи дава посебен вкус на храната, но не се јаде […]

19-3.jpg
Долги и широки, килот-моделот, износени фармерки до глужд, подвиткани со машки крој, со шари, бели, во пастелни тонови или со црно-бел принт се моделите на панталони што се носат ова лето. Широката понуда пред сè се однесува на модели што може да ги примените во својот изглед за на работа. Поголемиот дел од овие модели […]

18-3.jpg
Повеќето од вас веќе размислуваат каде да го поминат својот летен одмор, па затоа ви предложуваме неколку летни фустани кои ќе го дополнат вашиот стил. Погледнете кои летни фустани се во тренд ова лето. Цветниот принт е многу популарен во текот на топлите месеци, па затоа ви предложуваме да го освежите својот изглед со фустан […]

15-6.jpg
Сите кои некогаш страдале од уринарна инфекција знаат колку може да биде упорна и болна. Ваквата инфекција вообичаено е придружена со постојанa потреба за мокрење, која не се остварува и никако не е пријатна во комбинација со болката и притисокот кои се чувствуваат. Дури и кога ќе успеете да мокрите, чувството на болка е прилично […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi