Month: м.г

najdolgovechniot-chovek-vo-istor.jpg
Мбах Гото вели дека има доказ дека е роден во декември 1870 година, што го прави најстариот жив човек на светот. Најдолговечниот човек во историјата веројатно е Индонезиецот кој за смрт се подготвува уште од 1992 година. Гото дури нарачал и надгробен споменик, но жив е и после 24 години. Ги надживеал сите 10 браќа […]

01-3.jpg
Немаат сите луѓе линија на ангелот чувар – линија на дланката која е паралелна со линијата на животот. Ретки се среќниците кои имаат ваква „заштита“. Таа, наводно покажува дека сте под заштита на ангел чувар, а луѓето кои ја имаат ги следи среќа во живтот, иако тие не се свесни. Имаат добро здравје, имаат пари […]

bazenot-na-smrtta-eve-zoshto-od.jpg
Доколку сте зависник од адреналин ова место е иделано за вас. Местото кое го викаат „базен на смртта“ се наоѓа на Хаваите и е доста страшен. Ако скокнете во него, големи се шансите таму и да останете. Се наоѓа на Кип на водопади и се смета за најопасен базен виден некогаш. Локалците велат дека пливањето […]

13-12.jpg
Си живеел одамна некој сиромашен селанец кој секојдневно му продавал путер на селскиот пекар. Еден ден пекарот се посомневал во чесноста на селанецот и решил да измери дали путерот кој тој му го продавал навистина тежи 1 килограм. Кога го ставил на вагата имал и што да види – навистина селанецот му давал помалку од […]

12-13.jpg
Преку 100-тина корисници на интернет страната Quorа одговориле на прашањето: „Кои се заедничките карактеристики на натпросечно интелигентните луѓе?“. Некои одговарале од лично искуство, додека други само погодувале. Погледнете ги 8-те најзастапени одговори од кои, ако се пронајдете, ќе се почувствувате попаметно: 1. Интелигентните луѓе се поприлагодливи Неколку корисници рекле дека интелигентните луѓе се пофлексибилни и […]

11-14.jpg
Покрај тоа што се многу вкусни, тие се и многу лесни за подготвување, па отсега нема да мора само да ги гледате на слики и да ги посакувате. Во продолжение погледнете 4 рецепти за бомбици со различни вкусови кои веднаш ќе посакате да ги подготвите: Класични бомбици Потребни состојки: 1 лажица путер 400g засладено кондензирано […]

10-14.jpg
Нивните сексуални потреби и задоволства им се на прво место, без да мислат на обврските кои ги имаат. Овие 3 хороскопски знаци по цел ден можат да фантазираат за секс и веројатно го прават тоа секојдневно: Овен Човек без срам. Кога сака секс, само тивко се прикрадува и додека се освестите, неговата рака веќе е […]

9-16.jpg
Викторија Бекам ги почести своите деца со ручек во Лос Анџелес. 42-годишната дизајнерка беше фотографирана од папараците додека се упатуваше во ресторанот „The Golden State“ со ќерката и два од своите синови. Облечена во свои креации, поранешната членка на Spice Girls ја водеше за рака 5-годишната Харпер, додека 11-годишниот Круз и 13-годишниот Ромео чекореа покрај […]

britni-spirs-otkri-deka-saka-ush.jpg
Бритни Спирс е најновата гостинка во шоуто на Џејмс Корден. 34-годишната пејачка беше дел од сегментот „Carpool Karaoke“ и пееше и се забавуваше со популарниот водител. Во текот на разговорите, Спирс признава дека покрај двата сина, Шон и Џејден, сака да има уште три деца, но дека треба прво треба да го пронајде вистинскиот маж. […]

8-14.jpg
Наоми Кембел е невозможно да остане незабележана. 46-годишиот супермодел плени со сексапил и ги засенува и нејзините колешки кои се со децении помлади од неа. Долгоногата манекенка блесна на MTV VMA во две елегантни креации. На белиот тепих, пред почетокот на манифестацијата, таа дефилираше во ментол фустан од Брендон Максвел. Особено впечатлив елемент во стајлингот […]

ne-go-obezbedile-tovarot-koj-go.jpg
Мислите дека вие сте имале лош ден? Имавте проблеми на работа, или пак се скаравте со девојката или сопругата? Се случува… Она што секогаш треба да го знаете е дека постои полошо и од најлошото. Во наредното видео можете да видите што се случило на брод бидејќи работниците не го обезбедиле скапоцениот товар кој го […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi