Month: м.г

02-1.jpg
Снаата на Лепа Брена, Александра Пријовиќ, на 15 години избегала од дома и тоа поради момче. Убавата пејачка тогаш била во врска со музичарот Момир Јовановиќ, пишува српскиот Стар. Александра сакала да го помине животот со него, еден ден ги собрала алиштата и си заминала од дома. Нејзината мајка ја вратила дома со помош на […]

2-9.jpg
Луѓето родени во знак Лав се многу грижливи, несебични и лојални, што ги прави сјајни пријатели. „Со кого си, таков си“, е изреката која одлично го опишува дружењето со Лавовите. Тие „пукаат“ од самодоверба, така што не чуди што и вашата самодоверба со време ќе се зголемува. Совршени се за излегувања, бидејќи обожаваат добра забава […]

od-restoran-narachala-svinski-re.jpg
Ешли Џеферсон неодамна на Фејсбук објави шокантен пост. Имено, според нејзините зборови, отишла во блискиот кинески ресторан во Мериленд и нарачала свински ребра. Кога стигнала дома и ја отворила кутијата, имала што да види! Во кутијата не се наоѓале свински ребра, туку печени кучешки нозе! Одлучила да го земе телефонот и да сними…

trojca-mazhi-naoruzhani-do-zabi.jpg
Ова е уште еден случај на „глупави“ крадци. Се работи за криминалци наоружани до заби кои одлучиле да провалат во куќата на една жена. Мислеле дека во куќата нема никој, но погледнете што снимила надзорната камера:  

1-7.jpg
Насералах Шер Дола е Пакистанцец кој работи како таксист во Обединетите Арапски Емирати. Месечно заработува 3.000 дирхами (нешто повеќе од 800 долари) од кои половината ги праќа кај семејството во Пакистан – сопругата, трите деца, шестте сестри, седумте браќа и старата мајка. Иако не може да се пофали со голема заработувачка Шер Дола неколку пати […]

1000denari.jpg
Последниве години сведоци сме на поразителната статистика. Имено, многу малолетници се коцкаат, а често се случува поради зависноста децата да западнат во сериозни долгови. Дефектологот Милан Радовоановиќ открил неверојатен пример кога момче добило огромен износ во кладилница, пренсе Србија Данас. – Ми се јави таткото чиј син, инаку ученик во основно добил во кладилница максимален […]

ne-mozhele-udobno-da-sedat-na-ka.jpg
Студенти од Њујорк во продавница за половни работи купиле кауч за само 20 долари. Го поставиле во станот каде што престојувале, но забележале дека каучот има чудни испакнатини. Го распарале за да видат што има внатре, а потоа се шокирале. Во креветот имало коверти полни со пари. Изброиле вкупно 40.000 долари! Студентите, ниту во еден […]

14-6.jpg
Проблемите во креветот можат да предизвикаат сериозни проблеми во врската, па доколку имате таков проблем и вие,  време е да пробате нешто ново и да ја вратите старата искра во сексот. Со овие неколку пози ви гарантираме одлична забава помеѓу чаршавите. 1. За зачнување Забременувањето може да се случи во секоја поза но експертите тврдат дека […]

13-6.jpg
Авторот на книгите „Секти и ментална манипулација“ и „Хорор пред нашите врати“ Димитрије Пастуовиќ поминал добар дел од животот истражувајќи ги сектите на овие простори, како и изучувајќи ги нивните ритуали. Авторот раскажува за опасноста која сектите ја носат со себе, за тоа како да се тргнете од нив, каде регрутираат и како изгледаат нивните […]

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi